Листок призначень на таблетовані наркотичні (психотропні) лікарські засоби
Запитання
Чи потрібно вести листок призначень на таблетовані наркотичні (психотропні) лікарські засоби, отримані хворим за рецептом?
Відповідь
Так, потрібно. Пояснимо чому.
Хворим, яких лікують в амбулаторних умовах, призначають препарати наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у листку призначень за формою, визначеною МОЗ. Про що обов’язково роблять запис у медичній карті амбулаторного хворого (абз. 3 п. 26 Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 13.05.2013 № 333; далі — Порядок № 333).
Вказані препарати хворим, яких лікують в амбулаторних умовах, у тому числі в умовах створеного стаціонару вдома, надає лікувально-профілактичний заклад або за рецептом фармацевтичний (аптечний) заклад. Відповідальна особа залишає листок призначень, в якому хворий або особа, яка за ним доглядає (член сім’ї, опікун або піклувальник), робить записи про використання отриманих препаратів. Заповнений листок призначень відповідальна особа додає до амбулаторної карти хворого (абз. 3 п. 30 Порядку № 333).
Читайте: "Внутрішньом’язові ін’єкції при потоці хворих у маніпуляційній: алгоритм"
Порядок № 333 не містить вимог до конкретної лікарської форми наркотичних (психотропних) лікарських засобів.
Отже, Листок призначень препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів хворим, які отримують лікування в стаціонарних або амбулаторних умовах, і виконання цих призначень (форма № 129-11/о, затверджена наказом МОЗ від 07.08.2015 № 494) ведуть незалежно від форми випуску препарату.