Відповідь
За допорогової закупівлі лікарських засобів замовник, коли визначає предмет закупівлі, вписує в додаток до річного плану МНН кожного з таких лікарських засобів.
А ось чи зазначати МНН лікарського засобу в специфікації до договору?
Закон № 922 такої вимоги не містить. Однак з огляду на положення Цивільного та Господарського кодексів України, для того щоб договір вважався укладеним, сторони в будь-якому випадку мають погодити предмет договору. А саме:
- якісні характеристики товару;
- кількісні характеристики товару.
Тож радимо замовникам ту назву предмета закупівлі лікарського засобу, яку вони вказали у додатку до річного плану закупівель, переносити до договору про закупівлю (специфікації до нього).
Розповідаємо, якими порядками керуватися під час закупівлі ліків і медвиробів в умовах війни
Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету