Санітарний автомобіль: дотримання санепідрежиму
Запитання
Як на практиці організувати санітарно-протиепідемічний режим у салонах санітарного автотранспорту, якщо в жодному нормативно-правовому документі не визначено конкретних вимог?
Відповідь
Насамперед, потрібно двічі на добу (вранці та ввечері) проводити вологе прибирання салону санітарного автомобіля із застосуванням дезінфікуючого засобу. Необхідно протерти клейончастий матрац, підголівник, ручки нош, сидіння, двері, стіни, поверхні приладів, апаратів, підлогу, стелю салону автомобіля тощо.
Під час прибирання матрац має бути в клейончастому чохлі, простирадло і ковдра — у санітарній сумці (їх використовують лише у разі необхідності). Заміну простирадл і ковдр після їх використання поводить сестра-господиня або цей процес організовують на пункті поповнення бригад.
Оброблення проводять двічі, визначеними дезінфікуючими розчинами з експозицією відповідно до схеми застосування засобу. Зверніть увагу, що для кожного оброблення використовують різні ганчірки.
Читайте докладніше про "Сучасні дезінфікуючі засоби та їх застосування в медицині"
Дезінфекцію салону автомобіля та його обладнання після транспортування інфекційних хворих необхідно проводити після кожного пацієнта згідно з режимами, рекомендованими для конкретної інфекції. Після госпіталізації інфекційного хворого дезінфекційне оброблення салону санітарного автомобіля має проводити персонал приймального відділення інфекційної лікарні, до якої було доставлено пацієнта.
Також дезінфекцію салону автомобіля обов’язково проводять після транспортування хворих на педикульоз.
Вас може зацікавити: "Утилізація медичних відходів: як було, як є"
Для термінового оброблення невеликої площі забруднення в салоні санітарного автомобіля у бригади має бути ємність з дезінфікуючим засобом.У разі забруднення салону автомобіля або оснащення в процесі роботи біологічними рідинами та матеріалами (кров’ю, фекаліями, сечею, блювотними масами) місця забруднення потрібно негайно знезаразити.
Читайте більше:
- Особливості заповнення форми рецептурного бланка
- Як правильно оформлювати та вести журнал обліку лікарських засобів
- Локальний формуляр лікарських засобів: порядок розроблення
- Форма 086/о медичної документації: вимоги до заповнення
- Нюанси заповнення форми 025/о «Медична карта амбулаторного хворого»
- Нове Положення про центр первинної медико-санітарної допомоги