Санітарний автомобіль: дотримання санепідрежиму

873

Запитання

Як на практиці організувати санітарно-протиепідемічний режим у салонах санітарного автотранспорту, якщо в жодному нормативно-правовому документі не визначено конкретних вимог?

Відповідь

Насамперед, потрібно двічі на добу (вранці та ввечері) проводити вологе прибирання салону санітарного автомобіля із застосуванням дезінфікуючого засобу. Необхідно протерти клейончастий матрац, підголівник, ручки нош, сидіння, двері, стіни, поверхні приладів, апаратів, підлогу, стелю салону автомобіля тощо.

Під час прибирання матрац має бути в клейончастому чохлі, простирадло і ковдра — у санітарній сумці (їх використовують лише у разі необхідності). Заміну простирадл і ковдр після їх використання поводить сестра-господиня або цей процес організовують на пункті поповнення бригад.

Оброблення проводять двічі, визначеними дезінфікуючими розчинами з експозицією відповідно до схеми застосування засобу. Зверніть увагу, що для кожного оброблення використовують різні ганчірки.

Санітарний автомобіль: дотримання санепідрежиму  Читайте докладніше про "Сучасні дезінфікуючі засоби та їх застосування в медицині"

Дезінфекцію салону автомобіля та його обладнання після транспортування інфекційних хворих необхідно проводити після кожного пацієнта згідно з режимами, рекомендованими для конкретної інфекції. Після госпіталізації інфекційного хворого дезінфекційне оброблення салону санітарного автомобіля має проводити персонал приймального відділення інфекційної лікарні, до якої було доставлено пацієнта.
Також дезінфекцію салону автомобіля обов’язково проводять після транспортування хворих на педикульоз.

Санітарний автомобіль: дотримання санепідрежиму  Вас може зацікавити: "Утилізація медичних відходів: як було, як є"

Для термінового оброблення невеликої площі забруднення в салоні санітарного автомобіля у бригади має бути ємність з дезінфікуючим засобом.У разі забруднення салону автомобіля або оснащення в процесі роботи біологічними рідинами та матеріалами (кров’ю, фекаліями, сечею, блювотними масами) місця забруднення потрібно негайно знезаразити.

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Гепатит С: профілактика зараження на робочому місці

28 липня відзначатимуть Усесвітній день боротьби з гепатитом. З’ясуйте, як організувати профілактику гепатиту С на робочому місці та вберегтися від зараження у разі контакту з інфікованим матеріалом
4880

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
115538

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
8654

Протиепідемічні заходи в разі виявлення пацієнта з підозрою на холеру: скачати СОП

Як дотримати протиепідемічних заходів і запобігти поширенню особливо небезпечної інфекціїї в ЗОЗ. Скачайте зразок оформлення СОП «Протиепідемічні заходи в разі виявлення пацієнта з підозрою на холеру»
11456