Збираємо страховий анамнез

2979

Запитання

Чи можна страховий анамнез збирати зі слів пацієнта, не підтверджуючи документацією?

Відповідь

Страховий (експертний) анамнез лікуючий лікар зазначає у медичних картах амбулаторного (стаціонарного) хворого при первинному огляді пацієнта з його слів (відповідно до п. 5.1.4 Положення № 189). Страховий анамнез — дані про випадки тимчасової непрацездатності, їх строки та причини протягом останніх 12 місяців, дані щодо наявності групи інвалідності, перебування хворого у відпустці (черговій, без збереження заробітної плати, учбовій, через вагітність і пологи, для догляду за дитиною тощо), зміни умов праці, переведення на повний чи неповний робочий день, наявності шкідливих або небезпечних умов праці, професійних захворювань, перебування у відрядженні.

Збираємо страховий анамнезЧитайте: "Примусові заходи з надання психіатричної допомоги: права пацієнта

Якщо хворого обстежували у лікувальному закладі протягом останніх 12 місяців або він надав виписку з відділення стаціонару, лікуючий лікар може зазначити страховий анамнез згідно зі щоденниками огляду та записами, внесеними до сторінки «Строки тимчасової непрацездатності» форми первинної облікової документації № 025/о «Медична карта амбулаторного хворого №  » або форми первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», затверджених наказом МОЗ України від 14.02.2012 № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування».

Пацієнт несе відповідальність за незаконне одержання з його вини (підроблення, виправлення у документах, подання недостовірних відомостей тощо) матеріального забезпечення та соціальних послуг за соціальним страхуванням (згідно з п. 3 ст. 16 Закону № 1105).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Форми первинної облікової документації стоматології: як вести та скільки зберігати

Перевірте, чи ведете всі обов’язкові форми первинної облікової документації, скористайтеся підказками, як їх заповнювати і скільки зберігати. Скачайте пам'ятку та використовуйте в роботі
12789