Листок непрацездатності містить не лише інформацію, яка відображає стан здоров’я пацієнта. Це документ, що має ще й фінансове значення. Саме тому якісно зібраний страховий анамнез дозволяє лікарю правильно визначити термін непрацездатності пацієнта, потребу у встановленні групи інвалідності. Всю інформацію, отриману в процесі збору анамнезу, заносять до форми № 025/о «Медична карта амбулаторного хворого», затверджену наказом МОЗ України «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, незалежно від форми власності та підпорядкування» від 14.02.2012 № 110.
Складові страхового анамнезу
Всю отриману інформацію вносять в медичну документацію. Вона в подальшому допомагає лікарю обгрунтувати правомірність видання листка непрацездатності.
!Важливо: Інформацію збирають не за поточний рік, а за останні 12 місяців. Так, якщо особа звернулась за медичною допомогою 10 червня 2017 року, лікар збирає страховий анамнез від 10 червня 2016 року по день звернення (10 червня 2017 року).
Читайте:" Списання ліків та медичних виробів: 34 відповіді на актуальні запитання"
Правила оформлення страхового анамнезу в медичній документації
Якщо пацієнт протягом 12 місяців звертався за медичною допомогою до одного медичного закладу, лікар легко впорається зі збором всієї необхідної інформації. Труднощі виникають у випадках, коли пацієнт лікувався в різних закладах охорони здоров’я. В цій ситуації лікар записує інформацію зі слів самого пацієнта.
До медичної документації лікар має внести дані про кількість днів непрацездатності в кожному випадку, коли видавався листок непрацездатності, дату відкриття та закриття листка непрацездатності, діагноз, з приводу якого лікувався пацієнт.
Отримана інформація допомагає лікарю класифікувати страховий випадок (первинний чи продовження). Крім того, це впливає на подальшу тактику ведення пацієнта – призначення додаткових консультацій та сумісних оглядів з завідувачем відділення, ЛКК, проведення медико-соціальної експертизи.