Конфіденційна інформація про пацієнта як навчальний приклад: чи правомірно?

348

Запитання

В якому вигляді можна подавати конфіденційну інформацію про пацієнта, яка потрібна для підготовки навчальних матеріалів і чи загалом це правомірно?

Відповідь

Збереження лікарської таємниці врегульовано такими нормативно-правовими актами:

Інформація про пацієнта є конфіденційною. Тому медичним працівникам заборонено розголошувати її третім особам. Надавати такі відомості можна виключно у випадках, передбачених законами України (ч. 2 ст. 26 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III).

Інформацію, яка становить лікарську таємницю, можна використовувати у навчальному процесі, науково-дослідній роботі, публікувати у спеціальній літературі. Однак у такому випадку необхідно забезпечити анонімність пацієнта (ст. 40 Основ законодавства про охорону здоров’я).

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати роботу сімейного лікаря

З’ясуємо, які вимоги нині висуває законодавство до роботи лікарів первинної ланки медичної допомоги. А ще підкажемо, як підписувати декларації з пацієнтами. Детальніше про роботу сімейного лікаря — у статті
12325

Як оформити відмову пацієнта від щеплення

Законодавство дозволяє громадянам відмовлятися від щеплень. Однак відмова від вакцинації має бути обдуманою та виваженою, а медичний персонал повинен володіти процедурою оформлення відповідних документів
73557

Права пацієнтів: види та відповідальність за недотримання

Дотримання прав і свобод людини та громадянина в сфері охорони здоров'я є одним з основних принципів охорони здоров'я в нашій країні. Які права пацієнтів згідно із законодавством України та хто відповідальний за захист прав пацієнтів?
7101