Книга відгуків і пропозицій медичного закладу: основні вимоги

Як має виглядати Книга скарг і пропозицій? Як швидко керівництво медичного закладу повинно реагувати на зауваження пацієнтів? Чи має право працівник відмовити та вимагати пояснення перед тим, як видати Книгу? Читайте в статті!
Покращення якості медичної допомоги неможливе без постійного моніторингу думки пацієнтів про обслуговування. І якщо анонімне опитування пацієнтів проводять за власної ініціативи, то оформлення Книги відгуків і пропозицій – обов’язкова умова. Проте до формату цього документу в медичному закладі законодавство не висуває конкретних вимог. Тож доводиться користуватися Інструкціями до Книги, які розробляють в торгівельному секторі. 
Книга відгуків і пропозицій медичного закладу: основні вимогиЧитайте: "Ротация дезинфицирующих средств: правила и средства"

 Основні вимоги до оформлення Книги відгуків і пропозицій:

  • Книгу розміщують в місці, доступному для пацієнта — у Куточку споживача чи разом із Книгою споживача;
  • Якщо пацієнт вимагає Книгу, вона має бути видана беззаперечно, без вимог показати документи, які засвідчують особу. Також персонал не має права попередньо цікавитися причиною вимоги Книги; 
  • Адміністрація повинна подбати, аби були створені всі умови для того, щоб пацієнт міг внести скаргу чи запис в Книгу;
  • Керівник закладу охорони здоров’я чи його заступник повинен у тижневий строк розглянути запис, внесений до такої книги, з’ясувати зміст питання та за потреби — вжити необхідних заходів для усунення недоліків і порушень у роботі закладу охорони здоров’я чи для реалізації висловлених пропозицій; за результатами розгляду заяви керівник закладу або його заступник повинен розмістити у Книзі відгуків і пропозицій на зворотному боці заяви споживача інформацію про вжиті заходи, а також у тижневий строк надіслати письмову відповідь заявнику за вказаною ним адресою;
  • Якщо для здійснення заходів щодо усунення вказаних споживачем недоліків або виконання його пропозицій необхідно понад 7 днів, керівник закладу чи його заступник визначає інший строк виконання, але не більше 15 днів, про що вказують у Книзі відгуків і пропозицій.

Нові вимоги до ліцензування медичної практики