Розголошення персональних даних про працівника медзакладу

436

Запитання

Чи має право заклад охорони здоров’я розголошувати інформацію про діагноз працівника, який лікувався у туберкульохному диспансері?

Відповідь

Щодо запиту до лікувального закладу слід ураховувати, що відомості про стан здоров’я фізичної особи (зокрем діагноз) належать до персональних даних (Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Жашківської районної ради Черкаської області щодо офіційного тлумачення положень частин першої, другої статті 32, частин другої, третьої статті 34 Конституції України від 20.01.2012 № 2-рп/2012).

Відповідно до статті 16 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI порядок доступу до персональних даних третіх осіб (у ситуації, що розглядається, заклад охорони здоров’я є володільцем персональних даних пацієнта, а заклад, де працює медична сестра, — третьою особою) визначається умовами згоди суб’єкта персональних даних (працівника), наданої володільцю персональних даних на обробку цих даних, або відповідно до вимог закону.

Розголошення персональних даних про працівника медзакладуЧитайте: "Встановлення інфузійної системи: алгоритм" 

Однак законами України не передбачено розголошення медичним закладом відомостей щодо діагнозу фізичної особи.

Тобто, за відсутності самостійного волевиявлення працівника щодо надання відомостей про діагноз та стан здоров’я, медичний заклад не має права розголошувати відповідну інформацію третім особам.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати роботу сімейного лікаря

З’ясуємо, які вимоги нині висуває законодавство до роботи лікарів первинної ланки медичної допомоги. А ще підкажемо, як підписувати декларації з пацієнтами. Детальніше про роботу сімейного лікаря — у статті
12804

Як оформити відмову пацієнта від щеплення

Законодавство дозволяє громадянам відмовлятися від щеплень. Однак відмова від вакцинації має бути обдуманою та виваженою, а медичний персонал повинен володіти процедурою оформлення відповідних документів
73908

Права пацієнтів: види та відповідальність за недотримання

Дотримання прав і свобод людини та громадянина в сфері охорони здоров'я є одним з основних принципів охорони здоров'я в нашій країні. Які права пацієнтів згідно із законодавством України та хто відповідальний за захист прав пацієнтів?
7181