Пацієнт загубив листок непрацездатності — що робити?

732

Запитання

Що має робити лікарсько-консультативна комісія, якщо пацієнт загубив листок непрацездатності?

Відповідь

Якщо пацієнт загубив листок непрацездатності, лікар може видати йому дублікат. Рішення про це приймає лікарсько-консультативна комісія закладу, в якому був виданий листок непрацездатності. Таке рішення фіксують у формі первинної облікової документації № 035/о «Журнал запису висновків лікарсько-консультативної комісії», затвердженій наказом МОЗ України від 14.02.2012 № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування» (далі — Форма № 035/о).

Підставою для видачі дубліката є довідка з місця роботи про те, що виплати за втраченим листком непрацездатності не здійснювали (згідно з п. 12 Інструкції № 532 та п. 1.14 Інструкції № 455). Без цієї довідки дублікат листка непрацездатності не видають.

Пацієнт загубив листок непрацездатності  —  що робити?Читайте: "Національний перелік основних лікарських засобів: зміни, основні аспекти, порядок приняття"

При оформленні дубліката листка непрацездатності у верхньому правому кутку зазначають «дублікат», а у графі «Звільнення від роботи» одним рядком записують весь період непрацездатності. Документ підтверджують підписом і печаткою лікуючого лікаря та голови лікарсько-консультативної комісії (відповідно до п. 12 Інструкції № 532). Факт видачі дубліката листка непрацездатності із зазначенням його номера записують також у медичну карту амбулаторного (стаціонарного) хворого.

Актуальне в журналі «Управління закладом охорони здоров'я»:

Організовуємо та оплачуємо роботу працівників під час простою закладу охорони здоров’я

Роботу закладу охорони здоров’я призупинено через капремонт. Оформлено простій. Постає купа запитань, як організувати роботу працівників закладу під час простою. Перевести їх на іншу роботу? оплатити їхню працю в умовах простою? Відправити у відпустку з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення? Керівництвом до дії стане наша публікація

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

СОП «Тестування на вірусні гепатити B і C із використанням швидких тестів»: зразок

Зразок СОП допоможе впорядкувати процедуру і дотримати техніки безпеки під час визначення антитіл до вірусу гепатиту B та C в цільній крові, сироватці чи плазмі з метою діагностики гепатиту B та C
364