Пенсія за віком на пільгових умовах лікарям-рентгенологам

1427

Запитання

Чи передбачена пенсія за віком на пільгових умовах лікарям-рентгенологам?

Відповідь

Пенсія за віком на пільгових умовах може бути призначена лише за умови:

  • наявності професії чи посади в Списку № 1 чи в Списку № 2;
  • підтвердження шкідливих умов праці працівника безпосередньо на робочому місці за результатами атестації робочих місць, проведеної відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці
  • виконання робіт в умовах, передбачених відповідним Списком, протягом повного робочого дня.

Під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовують Списки, що були чинними на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховують весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.

Пенсія за віком на пільгових умовах лікарям-рентгенологамЧитайте: "Перевіряємо умови праці медиків, атестуючи робочі місця"

У розділі ХІХ «Охорона здоров’я» Списку № 1 (затверджений Постановою № 461) зазначені такі посади, як-от: лікарі-рентгенологи, а також лікарі, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок) та рентгенолаборанти, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок).

Лікар-рентгенолог і рентгенолаборант, які працюють у рентгенвідділенні поліклініки, мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 за умови підтвердження права на таку пенсію за результатами атестації їхнього робочого місця за умовами праці та з урахуванням викладених вище вимог.

Актуальне в журналі «Управління закладом охорони здоров'я»:

Правила перебування у закладі пацієнтів та відвідувачів

1. Навіщо розробляти правила поведінки пацієнтів і відвідувачів у закладі охорони здоров’я

2. Як складати й затверджувати такі правила

3. Де розміщувати правила і як реагувати на їх порушення

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Льготы в физиотерапии: пенсия, доплаты, отпуск

Читайте, какие льготы полагаются медицинской сестре физиотерапии, в каких случаях можно рассчитывать на сокращенную рабочую неделю и дополнительный отпуск и нужно ли проводить аттестацию рабочих мест.
6077

Пільгова пенсія медпрацівників психоневрологічного диспансерно-поліклінічного відділення

Чи передбачена пільгова пенсія медичним працівникам психоневрологічного відділення? Які види робіт вважають безпосереднім обслуговування хворих? Які нормативні акти врегульовують ці питання? Докладно відповідаємо у статті!
4275

Зарахування до медичного стажу періоду роботи психологом

З листа до редакції: «Лікар-терапевт 3 роки працювала на посаді психолога кардіологічної медико-соціальної експертної комісії обласного центру медико-соціальної експертизи. Чи можна зарахувати цей період до медичного стажу при оформленні пенсії?»
2104

Зарахування періодів роботи в окремих кабінетах закладу охорони здоров’я до стажу роботи у подвійному розмірі

У 2005 році Мінпраці спільно з МОЗ та Пенсійним фондом видав листа, згідно з яким періоди роботи працівників у кабінетах інфекційних захворювань, протитуберкульозному, наркологічному та психіатричному кабінетах зараховують до стажу роботи у подвійному розмірі. Однак у листі Пенсійного фонду, виданому у 2010 році, йдеться, що зарахування роботи у вказаних кабінетах у подвійному розмірі можливе тільки якщо вказані кабінети є окремими структурними підрозділами. Тож яким із цих нормативних документів слід керуватись?
5071