Право надавати паліативну допомогу

480

Запитання

Які заклади мають право надавати паліативну допомогу? Якими нормативними документами затверджується таке право?

Відповідь

Паліативна допомога — вид медичної допомоги, спрямований на поліпшення якості життя пацієнтів і членів їхніх родин (сімей), які стикаються з проблемами невиліковної хвороби. 

Відповідно до наказу МОЗ «Про організацію паліативної допомоги в Україні» від 21.01.2013 № 41 паліативну допомогу можуть надавати заклади охорони здоров’я за умови наявності сертифіката державної акредитації закладу охорони здоров’я, ліцензій МОЗ на право провадження господарської діяльності з медичної практики; з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Зауважте:

З 2014 року Кабінет Міністрів України припинив розробляти нові державні цільові програми та вносити зміни до чинних держаних цільових програм, якщо такі зміни потребують додаткового бюджетного фінансування (відповідно до постанови КМУ «Про ефективне використання державних коштів» від 11.10.2016 № 710).

Читайте: "Юридична відповідальність медичних працівників: види, принципи відшкодування шкоди"

Як наслідок, втратили чинність програми, які хоча б за окремими нозологічними напрямками, такими як онкозахворювання, СНІД і туберкульоз, передбачали заходи з надання паліативної допомоги. Діє лише Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, затверджена Законом України від 20.10.2014 № 1708-VII. Нові програми не розроблено та не затверджено.

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
4215