Нова Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу більш як удвічі розширить доступ пацієнтів до лікування

Також передбачено зниження на 50% кількості нових випадків інфікування серед представників груп підвищеного ризику, зменшення до 1% рівня передачі ВІЛ від матері до дитини.

Сьогодні, 30 липня, у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбувся брифінг на тему «Розгляд Парламентом Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу: п’ятирічна перспектива боротьби з ВІЛ в Україні».

У брифінгу взяли участь Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції та іншим соціально небезпечним захворюванням Володимир КУРПІТА, головний лікар КЗ «Вінницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Ігор МАТКОВСЬКИЙ та Голова правління ГО «Ініціативи в громадській охороні здоров’я» Андрій ГУК.

За словами Володимира КУРПІТИ у країні відбувається стабілізація епідемічного процесу, зокрема у 2013 році смертність від СНІДу знизилася на 10%; майже у сім разів скоротився рівень передачі ВІЛ від матері до дитини, який на сьогодні складає 3,7%.

Нагадаємо, що нещодавно Уряд схвалив проект чергової Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014—2018 роки (далі — програма). Експерти вважають, що нова програма дасть змогу охопити профілактичними заходами більше:

  • 160 тисяч споживачів ін’єкційних наркотиків,
  • 80 тисяч ув’язнених,
  • 30 тисяч дітей, які потрапили до складних життєвих обставин,
  • 40 тисяч осіб, які залучені до секс-бізнесу та чоловіків, що мають секс з чоловіками;

Окрім цього, програма забезпечить доступ до життєво необхідного лікування для 120 тисяч наших громадян, хворих на СНІД.

Також передбачено зниження на 50% кількості нових випадків інфікування серед представників груп підвищеного ризику, зменшення до 1% рівня передачі ВІЛ від матері до дитини.

Орієнтовний обсяг необхідного фінансування на п’ять років становить 6,4 мільярди гривень. Обсяг фінансування програми з державного бюджету буде визначатися щороку відповідно до конкретних завдань та наявних коштів.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128904

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді