Як будуть боротися з корупцією в медичній сфері?

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ: «Корупція в галузі охорони здоров'я є однією з найбільш болісних для українського народу, тому що позбавляє його найважливішого — права на охорону життя і здоров'я»

«Держава має фінансувати потреби пацієнтів, а не медичних установ»,  — наголосила радник президента Ольга БОГОМОЛЕЦЬ під час зустрічі з представниками силових відомств та контролюючих органів, яка була присвячена розробці першочергових кроків з подолання корупції в системі охорони здоров'я.

У нараді, яка проходила в Адміністрації президента України, взяли участь представники Державної служби фінансового моніторингу, Національного інституту стратегічних досліджень, Державної інспекції з контролю за цінними паперами, Антимонопольного комітету, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури.

Під час зустрічі учасники обговорили такі проблеми:

  • існуючі схеми вимивання коштів з держбюджету в сфері охорони здоров'я Украни;
  • перехід на відкритий реєстр лікарів та працівників медичної сфери;
  • створення єдиного реєстру медичних установ;
  • формування єдиного реєстру медичних препаратів з референтними цінами;
  • створення єдиного реєстру медичного обладнання;
  • реєстр медичних протоколів з назвами діючих речовин (без назв медпрепаратів);
  • створення автоматизованої та не залежної від суб’єктивного фактору процедури видачі ліцензій у сфері медичних практик;
  • відсутність прозорого механізму в системі державних закупівель у МОЗ України.

Всім силовим відомствам запропонували протягом кількох днів підготувати аналітичні матеріали щодо причин та схем корупції в держзакупівлях у сфері охорони здоров'я та подати пропозиції щодо боротьби з цими явищами. Крім того, вони також мають проаналізувати канали фінансування фондів і громадських організацій, які беруть участь у розробці держпрограм і підтримують окремі фірми чи препарати. 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді