4 травня набрав чинності закон, що звільняє голів і членів ЛКК від обов’язку подавати декларації

Автор
головний редактор експертно-правової системи «Експертус Медзаклад»
Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» від 21.03.2024 № 3621-IX, який серед іншого звільняє голів і членів ЛКК від обов’язку подавати е-декларації

4 травня набере чинності закон, що звільняє голів і членів ЛКК від обов’язку подавати декларації

ВРУ прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» від 21.03.2024 № 3621-IX (далі Закон № 3621). Документ опублікований 4 квітня і набрав чинності 4 травня 2024 року.

Чи надавати Нацполіції інформацію про господарську діяльність КНП

Серед іншого, Закон № 3621 вносить зміни до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон про корупцію), що звільняють голів і членів лікарсько-консультативних комісій (ЛКК) від обов’язку подавати антикорупційні декларації. Умова — якщо особа не перебуває на іншій посаді, що передбачає обов’язок декларування.

Отже, відтепер голови та члени ЛКК справді не подаватимуть декларації. Водночас голови та члени медико-соціальних експертних комісій, голови, заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій і надалі залишаться суб’єктами декларування.

Перегляньте витяг із Закону № 3621:

7. У Законі України «Про запобігання корупції» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 49, ст. 2056 із наступними змінами):

1) у підпункті «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 слова «лікарсько-консультативних і» виключити;

2) в абзаці третьому частини п’ятої статті 45 слова «лікарсько-консультативних комісій» виключити;

3) розділ XIII «Прикінцеві положення» доповнити пунктами 2-15 і 2-16 такого змісту:

«2-15. Установити, що голови та члени лікарсько-консультативних комісій звільняються від обов’язку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених цим Законом, за умови що такі особи не перебувають на інших посадах, перебування на яких зумовлює виникнення обов’язку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених цим Законом.

У разі якщо голова або член лікарсько-консультативної комісії перебуває на іншій посаді, яка зумовлює належність до суб’єктів декларування, така особа подає декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до цього Закону.

2-16. Установити, що голови та члени лікарсько-консультативних комісій звільняються від відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених цим Законом, за умови що такі особи не перебувають на інших посадах, перебування на яких зумовлює виникнення обов’язку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених цим Законом».

Раніше КМУ доручив МОЗ створити і запустити єдиний портал вакантних посад у державних і комунальних закладах охорони здоров’я.

За матеріалом Експертус Медзаклад

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
5086

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді