Чи доцільно вводити страхову медицину в 2015 році?

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ: «Твердження про те, що ввести страхову медицину необхідно з 1 січня 2015 року є вкрай небезпечним для України. Адже не створені механізми контролю якості надання допомоги і розрахунків. Це створює безпрецедентну нову корупційну системну складову!»

За словами народного депутата України Ольги БОГОМОЛЕЦЬ, без виконання нижченаведених завдань, запровадження страхової медицини не поліпшить ані умови для лікарів, ані стан пацієнтів по всій Україні. Серед першочергових завдань особливої уваги заслуговують такі:

  • повна інвентаризація закладів охорони здоров’я;
  • адаптування вітчизняних клінічних протоколів під європейські стандарти;
  • створення реєстру всіх працівників медичних закладів та механізмів їх фінансового заохочення;
  • обчислення вартості медичних послуг;
  • створення єдиного медичного простору;
  • ухвалення базового гарантованого пакету безоплатних медичних послуг;
  • організація системи контролю якості надання медичних послуг.

«Також дуже дивним і невідповідним прозорості роботи і боротьбі з корупцією є переведення відповідальності за введення страхової медицини у відання комітету з соціального захисту. Адже страхова медицина має базуватися на діагнозі лікаря і тільки її пряме поєднання з системою охорони здоров’я дозволяє уникнути корупції і провести жорсткий контроль адресного використання коштів. Створення ж окремого механізму страхування, не прив’язаного до діагнозу пацієнта, відчиняє різнобарвні вікна для корупції», — зауважила народний депутат України. 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51289

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3485

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді