Держсанепідслужба застерігає вагітних від візитів до неблагополучних щодо вірусу Зіка країн

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського центру з контролю і профілактики інфекційних захворювань з квітня 2015 року в Бразилії, а потім і в інших країнах Південної Америки відзначається епідемічне поширення захворювання, викликаного вірусом Зіка

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського центру з контролю і профілактики інфекційних захворювань з квітня 2015 року в Бразилії, а потім і в інших країнах Південної Америки відзначається епідемічне поширення захворювання, викликаного вірусом Зіка.

Випадки інфікування вірусом Зіка вже зареєстровані у понад 20 країнах світу, зокрема у  Північноамериканському, Південноамериканському та Азіатсько-тихоокеанському регіоні. Зокрема, є повідомлення про реєстрацію захворювання, спричиненого вірусом Зіка у Барбадосі, Болівії, Бразилії, Колумбії, Еквадорі, Сальвадорі, Французькій Гвіані, Гваделупі, Гватемалі, Гондурасі, Гайані, Сурінамі, Таїланді, Венесуелі, Мексиці, Новій Каледонії, Панамі, Парагваї, Пуерто-Ріко, Самоа, на Гаїті та Фіджі, Мальдівах та Мартініці, Сен-Мартені та Соломонових островах.

В Україні немає переносника вірусу — комарів роду Aedes, проте туристи, подорожуючи до стран Південної Америки, наражаються на небезпеку. Особливо тяжкі наслідки може викликати зараження лихоманкою у жінок, що чекають на народження дитини: у перші три-чотири місяці вагітності хвороба призводить до аномалій розвитку плоду, в тому числі до мікроцефалії новонароджених.

Держсанепідслужба рекомендує обирати для подорожей та відпочинку за кордоном епідеміологічно благополучні країни і дотримуватися заходів із профілактики інфекційних хвороб. За необхідності перебування у згаданих країнах доцільно використовувати заходи захисту від комарів (репеленти, одяг з довгими рукавами, штани), намагатися уникати заболочених місць. У готелях не варто відкривати вікна, якщо вони не обладнані протимоскітними сітками. У разі нездужання після повернення необхідно терміново звернутися до лікаря.

Докладніше про хворобу можна дізнатися на сайті Держсанепідслужби України.

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів (ІІ група)

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
9233

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді