КМУ прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 725» від 29.09.2023 № 1036. Документ вдосконалює умови проходження безперервного професійного розвитку (БПР) для працівників сфери охорони здоровʼя. Зокрема, нормативне-правове регулювання дасть змогу працівникам ефективніше підвищувати кваліфікацію, а також впровадити функціонал електронної системи БПР.
Особисте освітнє портфоліо: сервіс
У МОЗ зазначають, що електронні рішення забезпечать автоматизоване отримання та збереження інформації, взаємодію з державними реєстрами, збереження даних тощо. Функціонал охоплюватиме можливість електронної реєстрації провайдерів та заходів БПР, а також подання апеляції стосовно відмови у реєстрації. Міністерство розробляє електронну систему у співпраці з проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Важливі зміни стосуються керівників закладів охорони здоров’я. Вони матимуть змогу здійснювати БПР. Це допоможе підтримувати та підвищувати їхню професійну компетентність, а значить — покращувати якість надання медичної, фармацевтичної та реабілітаційної допомоги людям.
Окрім того, ініційовані зміни дадуть змогу:
- із 1 січня 2024 року впровадити обов'язковий БПР для нових груп працівників сфери охорони здоров’я: фармацевтів, медичних сестер/братів, працівників з вищою немедичною освітою, що працюють у сфері охорони здоров’я, фахівців з реабілітації, у тому числі тих, які працюють у профспілкових організаціях і громадських об’єднаннях, що провадять діяльність у сфері охорони здоров’я;
- розширити можливості для розвитку через участь у нових формах заходів БПР (як-от «групи рівних»);
- встановити вимоги щодо структури та змісту навчальних програм заходів БПР з метою забезпечення їх якості.
Раніше Уряд ухвалив постанову, якою запровадив капітаційне фінансування безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я.
За матеріалом Експертус Медзаклад