Із 1 жовтня 2023 року запрацював Закон України «Про систему громадського здоров’я» від 06.09.2022 № 2573-IX (далі — Закон № 2573), через 12 місяців з дня набрання ним чинності. Документ набрав чинності 1 жовтня 2022 року: на наступний день після опублікування у газеті «Голос України». Водночас втратив чинність Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII.
Вісім нових нормативних документів у вересні
- визначає правові, організаційні, економічні та соціальні засади функціонування системи громадського здоров’я в Україні з метою зміцнення здоров’я населення, запобігання хворобам, покращення якості та збільшення тривалості життя;
- регулює суспільні відносини у сфері громадського здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення;
- визначає відповідні права і обов’язки державних органів та органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб у цій сфері;
- встановлює правові та організаційні засади здійснення державного нагляду (контролю) у сферах господарської діяльності, які можуть становити ризик для санітарно-епідемічного благополуччя населення.
Зокрема, змінюється порядок проведення медичних огядів працівників. Декларативні засади проведення обов’язкових медичних оглядів працівників визначає стаття 45 Закону № 2573. Перелік видів діяльності, пов’язаних з обслуговуванням населення, для яких попередні і періодичні медогляди є обов’язковими, визначить МОЗ. Дані про результати обов’язкових медоглядів заплановано вносити до електронної медичної книжки працівника в електронній системі охорони здоров’я. Отже, ідеться про запровадження електронних медичних книжок.
Раніше МОЗ розповіло, як залучити медсестер до обліку даних про вакцинацію в ЕСОЗ.
За матеріалом Експертус Медзаклад