Однин зі складників реєстрів центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я (ЦБД ЕСОЗ) — Реєстр суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я (далі — Реєстр). Він містить інформацію про медзаклади, які мають ліцензію на медичну практику, видану МОЗ, і торгівлю лікарськими засобами та/або ліцензію на провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, видану Держлікслужбою.
Цифрові навички у роботі медпрацівника — навчальна програма
Внесенню і верифікації в Реєстрі підлягають, зокрема:
- назва та ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців і громадських формувань (ЄДР; код ЄДРПОУ) чи РНОКПП фізичної особи — підприємця
- відомості про керівника закладу
- контактні дані — номер телефону, адресу електронної пошти, вебсайту
- відомості про місця надання медичних послуг або відокремлені підрозділи аптечних закладів
- відомості про медпослуги, які надають, та іншу визначену законодавством інформацію
Верифікація — це комплекс перевірки інформації, порівняння, встановлення відповідності та підтвердження відомостей про заклади охорони здоров’я, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності, в ЕСОЗ.
НСЗУ верифікує чотири типи закладів:
- із надання первинної медичної допомоги (станом на 31.08.2023 зареєстровано 3046 активних закладів)
- вторинної, третинної, паліативної медичної допомоги та реабілітаційної допомоги (10482 активних)
- екстреної медичної допомоги (25 активних)
- аптечний заклад (2793 активних)
Верифікація реєстраційних даних закладів охорони здоров’я в ЕСОЗ триває постійно з використанням даних ЄДР і ліцензійного реєстру МОЗ або Держлікслужби.
Тримайте підказки, з якими легко виправите помилки в електронних медичних записах за повідомленнями НСЗУ
Верифікація даних з ЄДР — автоматична. Щоб успішно зареєструватися і функціонувати в ЦБД ЕСОЗ, закладу необхідно зареєструватися в ЄДР і мати активний статус. Відомості щодо чинної ліцензії вносять до Реєстру керівники або уповноважені особи закладу.
NB! Щоб успішно пройти верифікацію в ЕСОЗ, необхідно внести повні і коректні відомості про заклад згідно із чинною ліцензією. Якщо дані про ліцензію внесли некоректно, заклад не буде верифікований. Натомість НСЗУ надішле перелік виявлених розбіжностей у реєстраційних даних. Виправте помилки і заново подайте заявку на верифікацію та активацію в ЦБД ЕСОЗ
Після успішної верифікації даних користувачі закладу отримують можливість повноцінно функціонувати в ЕСОЗ — вести медичні записи, виписувати направлення і рецепти, складати плани лікування, створювати електронні медичні висновки, подавати заяви на укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медгарантій тощо. Користувачі неверифікованих закладів такої можливості не мають. Це має мотивувати керівників дбати про внесені реєстраційні дані щодо закладів і чинних ліцензій.
Нагадаємо, НСЗУ допоможе закладам Національної академії медичних наук України приєднатися до Програми медичних гарантій — 2024.
За матеріалом «Експертус Медзаклад»