МОЗ затвердило нові Стандарти медичної допомоги при хронічному больовому синдромі

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ці стандарти медичної допомоги внормовують організацію надання медичної допомоги, діагностику, лікування і призначення опіоїдів пацієнтам із хронічним болем

МОЗ затвердило нові Стандарти медичної допомоги при хронічному больовому синдромі

МОЗ затвердило Стандарти медичної допомоги «Хронічний больовий синдром у дорослих та дітей» наказом від 06.04.2023 № 643. Вони внормовують організацію надання медичної допомоги, діагностику, лікування і призначення опіоїдів пацієнтам із хронічним болем. 

Формування спроможної мережі ЗОЗ

Згідно з документом, медичну допомогу пацієнтам із хронічним больовим синдромом надають лікарі екстреної медичної допомоги та лікарі, які забезпечують первинну, спеціалізовану і паліативну медичну допомогу. Окрім того, потрібні міждисциплінарна співпраця та інтегроване ведення хворих мультидисциплінарною командою фахівців.

Розробники стандартів наголошують, що для усвідомленого контролю над хронічним болем необхідні добре налагоджені комунікації між пацієнтами, особами, що за ними доглядають, і медичними працівниками. Комунікації між медпрацівниками та ЗОЗ мають сприяти швидкому консультуванню та визначенню комплексного індивідуального плану контролю хронічного больового синдрому в пацієнта.

Хронічний больовий синдром лікують за допомогою:

  • немедикаментозних, медикаментозних, хірургічних втручань;
  • використання допоміжних засобів (корсети, протези, протипролежневі пристрої);
  • залучення пацієнтів до програм підтримки самоуправління їхнім станом.

Якщо не вдається досягти ефекту знеболення, лікарі мають проконсультуватися й направити пацієнта до ЗОЗ, який надає спеціалізовану медичну допомогу.

План управління болем, узгоджений із пацієнтом та/або із членами сім’ї / особами, які за ним доглядають, потрібно переглядати за результатами оцінювання ефективності знеболення і стану пацієнта.

Призначення анальгетичних засобів — опіоїдів слід розглядати лише після повного оцінювання і в рамках ширшого плану управління хронічним болем.

УВАГА! Втратив чинність наказ МОЗ «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації паліативної медичної допомоги при хронічному больовому синдромі» від 25.04.2012 № 311.

Раніше повідомлялося, що Україна оновила стандарти медичної допомоги при туберкульозі.

За матеріалом Експертус Медзаклад

 

додаток

Як набирати бали БПР за новими критеріями

Статті за темою

Усі статті за темою

Переломи середньої зони обличчя: види, підходи до діагностики та лікування

До переломів середньої зони обличчя належать переломи верхньої щелепи, вилицевого та назо-етмоїдального комплексу та орбіти. Про діагностику та методи лікування цих переломів читайте у статті
56

Ботулізм: збудник, симптоми, лікування

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
12431

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді