Українці, які постраждали внаслідок військовох агресії росії проти України, отримують лікування та послуги з реабілітації безоплатно. Про це нагадали в МОЗ під час спільної прес-конференції з представниками Міноборони та ЗСУ.
Пройти курс "Благодійна і гуманітарна допомога у медзакладі"
«З перших днів війни у нас працює повноцінний єдиний медичний простір, ми разом із партнерами робимо усе можливе, аби громадяни України, які постраждали від російської агресії отримали потрібну медичну допомогу та подальшу реабілітацію. Спершу військові та цивільні, звільнені з полону, проходять спеціалізовані медичні огляди, де фахівці визначають чи є потреба в амбулаторному або спеціалізованому лікуванні, чи є потреба продовжити лікування за межами України, в європейських клініках. Усі медичні огляди, лікування та подальша реабілітація звільнених із полону пацієнтів є безоплатною і забезпечується коштом державного бюджету у визначених медичних закладах», — сказала заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.
Наразі, за інформацією МОЗ, 18 країн-партнерів приймають українських пацієнтів, а саме: Німеччина, Франції, Ірландія, Італія, Данія, Швеція, Румунія, Люксембург, Бельгія, Іспанія, Португалія, Нідерланди, Австрія, Норвегія, Литва, Фінляндія, Польща, Чехія та Норвегія. Ці країни приймають як військових, так і цивільних. В їхніх лікарнях допомагають українцям з комбінованими важкими мінно-вибуховими травмами, опіками, онкохворим пацієнтам та пацієнтам з іншими хворобами, які потребують термінового і системного лікування. Також важливою є психологічна реабілітація українців.
Раніше у МОЗ повідомляли, що у Львові відкрили мобільну майстерню протезування.
За матеріалами сайту МОЗ