Що змінять у межах напряму «Вагітність і пологи» у ПМГ-2023: розповідає НСЗУ

У НСЗУ відбулося перше засідання Робочої групи експертів, які працюють за напрямом «Вагітність та пологи» у Програмі медгарантій на 2023 рік

06032020_010.jpg

Експерти розглядали пропозиції до двох пакетів:

  • Ведення вагітності в амбулаторних умовах
  • Медична допомога при пологах

Зміни в медичному законодавстві за серпень

Ведення вагітності в амбулаторних умовах

Члени робочої групи обговорили пропозиції, надані експертами, та прийняли низку змін. Наприклад, додати до переліку необхідних лабораторних досліджень:

  • обстеження функції щитоподібної залози у вагітної із симптомами або високим ризиком дисфункції органу
  • дослідження на наявність цитомегаловірусу, хламідіозу, гонореї та трихомоніазу

Також доповнили специфікації і вимоги до послуги двома новими пунктами:

  • про консультування жінки протягом 40 дня після пологів
  • постконтактну профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом, у випадку насильства за ознакою статі

Окрім того, у зв’язку із військовою агресією росії проти України та значною кількістю внутрішньо переміщених осіб, експерти запропонували внести зміни до умов надання послуг. Зокрема, у підставах до надання послуг змінити редакцію пункту «самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога, за умови наявності декларації про вибір лікаря ПМД» на «самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога».

Важливим рішенням стало посилення вимог до організації надання допомоги. Серед них наявність лікарських засобів та обладнання для надання невідкладної допомоги та екстреної профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом у разі насильства за ознакою статі. А також забезпечення лабораторних досліджень, зокрема, швидкими тестами на ВІЛ-інфекцію та сифіліс.

✅✅✅ Фізіологічні пологи: протокол

Медична допомога при пологах

Члени Робочої групи розглянули проєкт специфікацій та умови закупівлі пакета. Більшістю голосів прийняли рішення додати у додаткові вимоги до переліку обладнання наявність у медзакладі фетального монітора з автоматичним аналізом КТГ.

Експерти також обговорили важливість впровадження в практичну діяльність установ класифікації кесаревого розтину за M. Robson, Мета — запобігти росту частоти абдомінального розродження без клінічних показань і поліпшити перинатальні наслідки.

Раніше НСЗУ відповіло на 5 запитань про направлення.

За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128829

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10318

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді