Що змінять у межах напряму «Вагітність і пологи» у ПМГ-2023: розповідає НСЗУ

У НСЗУ відбулося перше засідання Робочої групи експертів, які працюють за напрямом «Вагітність та пологи» у Програмі медгарантій на 2023 рік

06032020_010.jpg

Експерти розглядали пропозиції до двох пакетів:

  • Ведення вагітності в амбулаторних умовах
  • Медична допомога при пологах

Зміни в медичному законодавстві за серпень

Ведення вагітності в амбулаторних умовах

Члени робочої групи обговорили пропозиції, надані експертами, та прийняли низку змін. Наприклад, додати до переліку необхідних лабораторних досліджень:

  • обстеження функції щитоподібної залози у вагітної із симптомами або високим ризиком дисфункції органу
  • дослідження на наявність цитомегаловірусу, хламідіозу, гонореї та трихомоніазу

Також доповнили специфікації і вимоги до послуги двома новими пунктами:

  • про консультування жінки протягом 40 дня після пологів
  • постконтактну профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом, у випадку насильства за ознакою статі

Окрім того, у зв’язку із військовою агресією росії проти України та значною кількістю внутрішньо переміщених осіб, експерти запропонували внести зміни до умов надання послуг. Зокрема, у підставах до надання послуг змінити редакцію пункту «самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога, за умови наявності декларації про вибір лікаря ПМД» на «самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога».

Важливим рішенням стало посилення вимог до організації надання допомоги. Серед них наявність лікарських засобів та обладнання для надання невідкладної допомоги та екстреної профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом у разі насильства за ознакою статі. А також забезпечення лабораторних досліджень, зокрема, швидкими тестами на ВІЛ-інфекцію та сифіліс.

✅✅✅ Фізіологічні пологи: протокол

Медична допомога при пологах

Члени Робочої групи розглянули проєкт специфікацій та умови закупівлі пакета. Більшістю голосів прийняли рішення додати у додаткові вимоги до переліку обладнання наявність у медзакладі фетального монітора з автоматичним аналізом КТГ.

Експерти також обговорили важливість впровадження в практичну діяльність установ класифікації кесаревого розтину за M. Robson, Мета — запобігти росту частоти абдомінального розродження без клінічних показань і поліпшити перинатальні наслідки.

Раніше НСЗУ відповіло на 5 запитань про направлення.

За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
50254

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3441

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6763

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді