За словами Яременка, Україна підтримує медичну систему в тимчасово окупованих регіонах. З початку повномасштабної війни такі заклади отримали понад 4 мільярди гривень.
Оплата праці під час війни: відповіді на запитання
«Там наші лікарі, які лікують наших українських пацієнтів. І це наша принципова позиція — завжди підтримувати своїх, де б вони не були. Сьогодні ми маємо зв'язок з більшістю медичних закладів, які знаходяться в окупації. Кожному, з ким такий зв'язок встановлено, щомісяця перераховується 1/12 від обсягу річної суми контракту за Програмою медичних гарантій», — розповів заступник міністра.
Заступник міністра запевнив, що медикам, які працюють на тимчасово окупованих територіях, нараховують українську заробітну плату в розмірі не менше ніж 20 000 гривень для лікаря та 13 500 — для медсестри.
На територіях, які нині перебувають у тимчасовій окупації, медичні працівники продовжують лікувати пацієнтів попри ризик для свого життя. Так, на Херсонщині з початку війни понад пів тисячі лікарів «первинки» внесли в електронну систему охорони здоровя дані про звернення 107 000 пацієнтів. Для понад 4 000 пацієнтів лікарі виписали електронні рецепти.
Раніше в МОЗ розповіли, що медзаклади отримуватимуть дофінансування для нарахування заробітних плат медикам до кінця року.
За матеріалами сайту МОЗ
⭐ Покращуємо якість медичної допомоги ⭐ Війна конфліктам не перешкода ⭐ За що перед пацієнтом відповідає лікар і заклад охорони здоров’я — підстави відповідальності, алгоритми захисту та сучасна судова практика