МОЗ спростило механізм підтвердження щеплень та розробило відповідні вказівки. Їх уже довели до відома всіх органів охорони здоров’я європейських країн. За словами Кузіна, розроблений механізм полягає в тому, що будь-який із п’яти документів, яким можна підтвердити проведені щеплення, визнають на території Європейського союзу».
Як вести медичні записи в умовах війни
Підтвердити статус щеплень можна записами в первинно-обліковій документації:
- «Історії розвитку дитини» — форма № 112/о
- «Карті профілактичних щеплень» — форма № 063/о
- «Медичній карті амбулаторного хворого» — форма № 025/о
- Міжнародному свідоцтві про вакцинацію
Розробили також спеціальну форму — довідку про проведені щеплення, яка дуже просто генерується в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).
«Якщо ви мешкаєте у відносно спокійному регіоні, якщо у вас є доступ до сімейного лікаря, не відкладайте це питання — один раз сконтактуйте з лікарем, візьміть у нього паперову довідку, щоб потім не шукати її», — наголосив головний санлікар.
За словами Кузіна, краще завжди мати таку довідку під рукою, щоб за потреби оперативно підтвердити за кордоном факт проведення щеплення. Він також зазначив, що європейські регуляції полягають в тому, що якщо людина не може підтвердити щеплення, проведені відповідно до національного календаря, її будуть вакцинувати повторно.
Раніше МОЗ пояснило, як біженцям та переселенцям отримати дані про щеплення.
За матеріалами сайту МОЗ
⭐ Робота медзакладів та приватно-практикуючих лікарів у воєнний та повоєнний час ⭐ Трудові відносини та оплата праці в медзакладі у воєнний та повоєнний час ⭐ Конфіденційність і медична допомога ⭐ Додатковий дохід і конкурентоспроможність медзакладу