МОЗ відшкодовуватиме хворим кошти за інсулін

Міністерство охорони здоров'я повідомило про план впровадження практики часткового або повного повернення грошей, які пацієнти витрачають на життєво необхідні медикаменти

«Реімбурсація — це фактично відшкодування витрачених коштів, які людина витратила на покупку лікарського засобу. І ми б хотіли успішно реалізувати цей механізм в Україні. Зараз ми запускаємо його як пілотний проект щодо інсуліну, для інсулінозалежних людей, як товар дуже важливої значущості», — наголосила Олександра ПАВЛЕНКО, Перший заступник Міністра охорони здоров’я України.

Також вона підкреслила, що до кінця року у список планується додати більший перелік препаратів, крім інсуліну.

«Ми переведемо до кінця року цей інструмент глобально на ширший спектр ліків. Є група товарів, група лікарських засобів, які відшкодовуються на 100%. Ну, якщо ми говоримо про такі товари, як інсулін. Тому що це досить серйозний лікарський засіб, який застосовується дуже активно, постійно, щодня і несе великі витрати», — зауважила ПАВЛЕНКО.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51286

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3485

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді