КМУ ухвалив постанову про використання в закладах охорони здоров’я інформаційно-аналітичної системи MedData. За її допомогою заклади обмінюватимуться інформацією, яка передує процесу закупівель, збиратимуть заявки, а також дані про залишки лікарських засобів і медичних виробів
Заклади охорони здоров’я усіх форм власності та медики-ФОПи, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договір про медичне обслуговування населення з НСЗУ, зможуть подавати заявки на закупівлю товарів і послуг у системі MedData.
Як закуповувати лікарські засоби без порушень: відео
«Ми відмовляємося від збору заявок на закупівлі від закладів охорони здоров’я у паперовому вигляді і вводимо інструмент MedData як основний. Завдяки постанові ми зможемо оперативно збирати дані від регіонів, а також розподіляти лікарські засоби, закуплені коштом держбюджету, щоб українці мали доступні ліки, коли вони їх потребують», —зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, таким рішенням КМУ продовжує вдосконалювати нормативно-правову базу для розширення е-послуг у сфері охорони здоров’я.
Нагадаємо, раніше МОЗ проінструктувало, як підготуватися до впровадження електронного рецепта на антибіотики.
За матеріалами сайту МОЗ
⭐ Вхідний контроль якості ліків та медвиробів: організовуємо роботу ⭐ Робота з ліками та медвиробами: працюємо без порушень ⭐ Облікові та звітні документи: заповнюємо правильно ⭐ Державний нагляд: успішно проходимо перевірки
Розповідаємо, якими порядками керуватися під час закупівлі ліків і медвиробів в умовах війни
Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету