Як повідомив під час брифінгу Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, кошти для нарахування нових базових заробітних плат медикам за січень отримали:
- 100% закладів, які надають екстрену медичну допомогу
- 97% закладів первинної медичної допомоги
З яких джерел КНП брати кошти на зарплати
Більшість працівників медзакладів уже отримали заробітну плату на рівні не менше ніж 20 000 грн для лікарів та 13 500 грн для медичних сестер. Зокрема підвищену зарплату нарахували медикам, які працюють у ЗОЗ, що фінансуються за кошторисним принципом з державного бюджету.
NB! Тим медикам первинки, які ще не отримали базову заробітну плату, її виплатять найближчими днями.
«Я хочу зазначити, що це лише базовий рівень заробітної плати, нижче якого медики не повинні отримувати. Однак ми не забороняємо керівникам закладів охорони здоров'я платити лікарям та медсестрам більше. Адже лікарні є самостійними підприємствами, які розпоряджаються коштами на власний розсуд. Тому саме від керівника лікарні залежить, який відсоток бюджету буде спрямовано у фонд заробітної плати», — повідомив міністр.
НСЗУ перерахувала всім закладам екстреної медичної допомоги 1 млрд грн за січень, а 946 млн грн для екстренки за лютий днями передадуть до Держказначейства.
ЗОЗ, що надають спеціалізовану медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій, уже мають сформовані договори. Їх юридичне оформлення завершать до кінця тижня, а виплати розпочнуть із 7 лютого.
Міністр наголосив, що за кожен медзаклад, який працює за Програмою медгарантій, отримає від НСЗУ оплату за надані в січні послуги в повному обсязі.
Якщо медзаклади з об'єктивних причин не можуть покрити виплати базової заробітної плати з власного бюджету, вони отримають дофінансування за окремим механізмом.
Раніше МОЗ пояснило, кому з медпрацівників піднімуть зарплату.
За матеріалами сайту МОЗ
12 січня КМУ ухвалив постанову, яка передбачає підвищення заробітної плати лікарів та медсестер із січня 2022 року. Які розміри зарплат закріпили в документі та як дотримати норм постанови?