Втрата чинності радянських санітарних норм і правил: роз’яснення Держсанепідслужби України

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Очільник Держсанепідслужби України Святослав ПРОТАС пояснив медикам, як має функціонувати заклад охорони здоров’я після скасування у 2017 році всіх радянських санітарних норм і правил та навіщо знадобилися такі законодавчі новації. Ознайомитися з відповідями на запитання практиків можна на сторінках квітневого номера журналу «Довідник головної медичної сестри» (№ 4/2016). 

Нещодавно медичну спільноту шокувало рішення Кабінету Міністрів України щодо скасування з 2017 року всіх актів гігієни, санітарії, епідеміології, виданих центральними органами виконавчої влади Української РСР та СРСР.

Тобто чимало санітарних норм і правил, якими до сьогодні послуговуються заклади охорони здоров’я, чинні лише до кінця року. А що потім? Адже сучасних наказів із санепідрежиму затверджено мало, а всліпу переносити вимоги європейського законодавства на українські реалії неможливо, оскільки відсутнє необхідне матеріально-технічне забезпечення.

У результаті законодавчих змін більшість санітарно-протиепідемічних заходів, вжиття яких для медиків багато років було обов’язковим, втратить нормативне підгрунтя. І навіть якщо продовжувати працювати у звичному режимі, аргументуючи тим, що нічого на заміну не затвердили, однаково головна медсестра більше не зможе списувати дезінфектанти, посилаючись на пункти нечинного документа.

Аби допомогти керівникам медсестринського персоналу знайти вихід із цієї непростої ситуації, ми звернулися до т. в. о. Голови Держсанепідслужби України. Тож зі сторінок квітневого номера ви дізнаєтеся, що корисного для медичних працівників з’ясувала редакція журналу «Довідник головної медичної сестри» у ході зустрічі. 

А тим, хто хоче дізнатися всі подробиці безпосередньо від радника Голови Держсанепідслужби України, пропонуємо відвідати семінар «Перевірки у роботі головної медичної сестри: Держлікслужба, ДСКН, Держсанепідслужба, Держфінінспекція та МОЗ» (20 травня, Київ). Учасники заходу поспілкуються із представниками різних контролюючих органів у неформальній обстановці, почують численні історії про випадки виявлення порушень у закладах охорони здоров’я із практики перевіряльників, а також зможуть проконсультуватися щодо робочих питань.

Окрім цього, ми підготували для гостей заходу іменні сертифікати, тематичні збірники нормативних актів із роз’ясненнями експертів та приємні подарунки до Всесвітнього дня медичних сестер.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
104570

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді