Огляд змін у медичному законодавстві за 2021 рік: вебінар
Із переведенням годинників світловий день стане коротшим, а брак сонячного світла позначається на загальному самопочутті, пояснюють у МОЗ. Зміна світлового дня може спричиняти дратівливість і відчуття стомленості.
✅✅✅ Перша допомога при тахікардії
Аби зробити перехід максимально м’яким, МОЗ підготувало 5 порад:
- За можливості виходити на вулицю вдень
Це один зі способів отримати вітамін D. Коли ніч стає довшою, а день — коротшим, ми ризикуємо мати дефіциту цього вітаміну. Тож у МОЗ радять проконсультуватися з лікарем щодо приймання профілактичної дози вітаміну D.
- Підготувати організм до раптової зміни графіку
За кілька днів до переведення годинників спробуйте лягати спати на 15—20 хв. пізніше. Сон має бути регулярним і мати приблизно однакову тривалість.
- Дотримуватися гігієни сну
МОЗ радить відкласти телефон щонайменше за годину до сну. Світло екранів стимулює мозок, перешкоджає виробленню мелатоніну — гормону, який спричиняє сонливість. Замість перегляду телевізора оберіть читання книги, прийміть теплий душ та приглушіть світло.
- Додати активності в життя
Навіть легка руханка покращить сон, запевняє МОЗ. Проте тренуватися слід не пізніше ніж за чотири години до відпочинку, оскільки підвищена температури тіла може ускладнити засинання.
- Вечеряти в один і той самий час
МОЗ радить споживати більше білків та корисної клітковини, менше вуглеводів.
«Наші цикли сну і спосіб харчування пов’язані між собою. Намагайтеся не переїдати», — закликало МОЗ.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що 30 жовтня на червоний рівень епіднебезпеки перейдуть 7 областей
За матеріалами фейсбук-сторінки МОЗ
МОЗ оновило Порядок атестації лікарів і критерії нарахування балів БПР. Читайте порівняльний аналіз від експерта та дізнайтеся, як відтепер проходитимете атестацію