Для перетину державного кордону відтепер достатньо результатів експрес-тесту на COVID-19

UA RU
Щоб припинити самоізоляцію у зв’язку з перетинанням державного кордону, відтепер не обов’язково здавати ПЛР-тест на COVID-19. Достатньо мати негативний експрес-тест на визначення антигену SARS-CoV-2. ЦГЗ розповів, що при цьому мають зробити заклади охорони здоров’я

Як надавати допомогу пацієнтам з COVID-19: дайджест змін

Самоізоляцію чи обсервацію людини у зв’язку з перетинанням державного кордону можна припинити автоматично через мобільний додаток електронного сервісу «Вдома». Для цього потрібно мати негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який проведено після перетину державного кордону.

✅✅✅ Підвищення кваліфікації медиків: ТОП-10 онлайн-ресурсів

Завершити самоізоляцію допоможе експрес-тест: ЦГЗ закликає заклади скористатися новими можливостями

Це правило не поширюється лише на осіб, які прибули з Російської Федерації й Республіки Індія та перебували на їх території більше ніж 7 днів протягом останніх 14 днів.

Відповідні зміни передбачає постанова КМУ від 28.07.2021 № 787. Нею КМУ змінив постанову «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 № 1236.

ЦГЗ наголосив: адаптуватися до цих змін та скористатися новими можливостями можуть всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензію на провадження медичної практики та здійснюють тестування на визначення антигену SARS-CoV-2 із використанням швидких тестів.

Для цього МОЗ направило лист на структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрації. Вони мають підготувати перелік закладів охорони здоров’я, які здійснюють тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестом.

«Усі зацікавлені заклади охорони здоров’я можуть звернутися до структурних підрозділів з питань охорони здоров’я та надати копію ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики», — кажуть у ЦГЗ.

Лабораторії, які здійснюють тестування на COVID-19 методом ПЛР, подають додатково:

  • копію свідоцтва про атестацію лабораторії (якщо атестувалися до 31.12.2015) або копію свідоцтва про сертифікацію лабораторії (якщо сертифікувалися після зазначеної дати)
  • протокол підтвердження зразків перших п’яти позитивних випадків та перших десяти негативних, які відповідають визначенню випадку COVID-19, для тестування з використанням методів ПЛР відповідно до пункту 4 Стандарту 1 «Організація протиепідемічних заходів та медичної допомоги в осередку інфікування SARS-CoV-2», затвердженого наказом МОЗ «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» від 28.03.2020 № 72

Нагадаємо, місцева влада перевірить, чи готові заклади до нової хвилі COVID-19.

За матеріалами сайту ЦГЗ

 

Дайджест змін у медичному законодавстві за зиму

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
123798

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді