В Києві відбулася відкрита лекція про організацію системи психологічного захисту військовослужбовців

У Міністерстві охорони здоров’я України пройшла відкрита лекція військового психолога ізраїльської армії Альберта ФЕЛЬДМАНА на тему «Особливості функціонування системи психологічного захисту військовослужбовців в Ізраїлі»

У четвер, 11 червня 2015 року, в Міністерстві охорони здоров’я України відбулась відкрита лекція військового психолога ізраїльської армії Альберта ФЕЛЬДМАНА на тему «Особливості функціонування системи психологічного захисту військовослужбовців в Ізраїлі.

Захід відвідали понад 150 психіатрів, соціальних працівників, психологів та волонтерів з усієї України. Лекцію відкрила Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра ПАВЛЕНКО, яка представила слухачам лектора та наголосила, що психологічна реабілітація військових має існувати як самостійний напрям надання допомоги.

Альберт ФЕЛЬДМАН розповів про багаторічний досвід ізраїльської армії та на прикладі власної країни аргументував необхідність створення системи охорони психічного здоров’я в армії.

«Кількість учасників військових дій в психіатричних лікарнях, кількість суїцидів, кількість наслідків посттравматичних стресових розладів — це той показник, за яким врешті-решт оцінюється результативність такої системи. А заодно і якість роботи психологів. В Ізраїлі ми називаємо їх «офіцерами захисту душі», тими, хто повертає до життя, лікуючи душу, а не тіло»,— наголосив він.

Ізраїльська система охорони психічного здоров’я складається з п’яти складових:

 • система діагностики та профорієнтації;
 • система психологічної підтримки військовослужбовця;
 • реабілітація та робота з демобілізованими;
 • підтримка цивільного населення в кризових ситуаціях;
 • служба по роботі з сім’ями постраждалих.

Крім того, психолог сказав декілька слів і про спеціалізовані центри психічного здоров’я для військовослужбовців:

 1. Центр психологічної підтримки для військовослужбовців, які постраждали внаслідок сексуальних домагань
 2. Центр підтримки дезадаптованих
 3. Центр конфліктів та примирення
 4. Центр реабілітації нав’язливих станів
 5. Центр підтримки девіантів та наркозалежних
 6. Центр мотивації

Після лекції бажаючі отримали змогу поставити Альберту ФЕЛЬДМАНУ запитання та поспілкуватися особисто.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21705

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4657

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119837

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді