Про величезну роль сімейних лікарів розповів Андрій Віленський

UA RU

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

19 травня НСЗУ присвятила пресбрифінг Всесвітньому дню сімейного лікаря. Про те, як нині працює первинна ланка та скільки в середньому заробляє сімейний лікар, розповів тимчасовий виконувач обов’язків голови НСЗУ Андрій Віленський

6 змін в атестації лікарів

У трансформації системи охорони здоров’я, яка зараз відбувається в Україні, первинна ланка медичної допомоги є пріоритетною та ключовою, вважає Андрій Віленський. За даними дослідження «Індекс здоров’я», у 2019 році в Україні вдвічі зросла частка тих споживачів амбулаторної допомоги, які отримували її в сімейного лікаря, — з 35% до 60%. Отже, на думку очільника НСЗУ, Україна рухається до світової моделі, коли до 80% потреб у медичній допомозі пацієнт задовольняє на первинному рівні.

«Сьогодні сімейний лікар та лікарка в Україні — центральна постать в охороні здоров’я», — НСЗУ

«Сьогодні сімейний лікар та лікарка в Україні — центральна постать в охороні здоров’я. Ці фахівці довели, що можуть проводити ефективну профілактику та лікувати широкий спектр захворювань. Вони стали партнерами на шляху турботи про здоров’я для кожного пацієнта», — підкреслив Андрій Віленський.

Нова успішна первинна ланка — одне з важливих досягнень трансформації медичної галузі, вважає Андрій Віленський.

«Пацієнт, маючи право вільно обирати лікаря, зважає на якість медичної допомоги, додаткові сервіси та ставлення до себе. А зростання кількості приватних закладів та лікарів-ФОП стимулює конкуренцію і змушує медзаклади покращувати якість надання послуг. Тож пацієнтоорієнтований та сімейноорієнтований підхід вже працює на первинній ланці», — пояснив очільник НСЗУ.

За даними НСЗУ, нині сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали понад 31 млн українців. Це 75% населення країни.

23 755 лікарів первинної ланки працюють за договором з НСЗУ і укладають декларації з пацієнтами. Із них:

  • 15 559 — сімейні лікарі
  • 4859 — педіатри
  • 3446 — терапевти

Завдяки трансформації медичної галузі вдалося покращити умови праці лікарів первинної ланки. Сімейні лікарі, педіатри та терапевти зараз можуть отримувати гідну оплату праці, зазначив очільник НСЗУ. Так, у 2020 році середньомісячні витрати на оплату праці сімейного лікаря становили 15 700 грн.

Насамкінець Андрій Віленський від імені НСЗУ подякував всім фахівцям та фахівчиням, які працюють у сімейній медицині та дбають про пацієнтів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що лікарів первинки 8 місяців навчатимуть лікувати пацієнтів, хворих на COVID-19.

За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ

 

 

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
230952

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді