Оновлена Дорожня карта вакцинації від COVID-19

Наказ МОЗ від 01.03.2021 № 369 вніс зміни до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021—2022 роках (наказ МОЗ від 24.12.2020 № 3018)

⭐ Зміни в медичному законодавстві за лютий ⭐

Наказ доповнив розділи «Способи організації кампанії з вакцинації», «Комунікаційна та інформаційна підтримка вакцинації» та виклав у новій редакції підпункт 1 розділу «Етапи розгортання кампанії з вакцинації».

Враховуючи іноземний досвід, МОЗ рекомендує залучати до участі в комунікаційних кампаніях лідерів (перших осіб) держави, громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот та проводити публічні вакцинальні сесії для публічних осіб в Україні, зокрема президента та міністра охорони здоров’я.

✅✅✅ МОЗ затвердило перелік ліків для надання допомоги пацієнтам у невідкладних станах у пунктах щеплення

Публічні та громадські діячі братимуть участь у вакцинальних сесіях

Залучати до вакцинальної сесії публічних та громадських діячів потрібно задля:

  • популяризації вакцинації
  • підвищення довіри населення до вакцинації
  • підтримки комунікаційної кампанії
Також — щоб знизити ризик невикористання доз вакцин, які поставляються у багатодозних флаконах, у випадках, коли:
  • зафіксована відмова від вакцинації
  • виявлено протипоказання до вакцинації
  • зафіксована відсутність людей у кількості, що унеможливлює повне використання відкритих флаконів з вакциною та може призвести до утилізації залишку вакцини

✅✅✅ НСЗУ оголосила про укладення договорів за пакетом вакцинації від COVID-19

На першому етапі відбуватиметься вакцинація людей із критичним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби і тих, хто виконує критичні функції у відповідь на пандемію.

Довідка. Основне завдання дорожньої карти — дати рекомендації щодо охоплення вакцинацією проти COVID-19 протягом 2021—2022 року щонайменше 50% населення України. Зокрема, у дорожній карті вказано, кому рекомендовано вакцинуватися проти COVID-19, які способи здійснення вакцинації тощо. Також МОЗ передбачило, що організовуватиме тренінги для медпрацівників стосовно впровадження вакцинації COVID-19. Такі тренінги посилять впевненість медпрацівників щодо безпеки вакцини та допоможуть удосконалити їхні навички спілкування, якщо вагаються щодо щеплення.

Дайджест змін у медичному законодавстві за зиму

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
123821

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді