Стандарт містить:
- Загальну частину
- Стандарт 1. Призначення медикаментозної доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції
- Стандарт 2. Застосування медикаментозної постконтактної профілактики ВІЛ-інфекції
- Додатки до стандартів
ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» повинен забезпечити внесення Стандарту до Реєстру медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги.
✅✅✅ Програма медичних гарантій на 2021 рік
Згідно зі Стандартом доконтактна профілактика (ДКП) — прийом пероральних АРВ-препаратів особами, які не інфіковані ВІЛ, але мають високий ризик інфікування.
Постконтактна профілактика (ПКП) — прийом пероральних АРВ-препаратів особами після контакту, в результаті якого потенційно могла відбутися передача ВІЛ, якомога швидше, але не пізніше 72 годин після контакту.
Постконтактну профілактику призначають у разі контакту з кров’ю, слиною з домішками крові, грудним молоком, виділеннями статевих органів та спинномозковою, амніотичною, перитонеальною, синовіальною, перикардіальною або плевральною рідинами.
Ризики, що не є підставою для початку постконтактної профілактики ВІЛ, включають:
- контакт з рідинами тіла, котрі не становлять собою значного ризику, для прикладу сльози, слина без домішок крові, сеча та піт
- коли стався контакт потенційно небезпечних речовин із неушкодженою шкірою
Програма «Профілактика ВІЛ-інфікування у медичному закладі»: ⭐ захист від професійного зараження ⭐ дії у випадку аварійних ситуацій