Держсанепідслужба попереджає: навіть власна тварина може загрожувати хазяїну сказом!

Укуси та травми завдані домашніми улюбленцями не виключають зараження людини сказом. Тому у подібних випадках необхідно одразу провести профілактичну вакцинацію

Укуси та травми завдані домашніми улюбленцями не виключають зараження людини сказом. Тому у подібних випадках необхідно одразу провести профілактичну вакцинацію.

Цього року зафіксовано два випадки сказу у людей — одного з потерпілих покусав власний пес. За даними Українського центру з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України, у 2014 році зареєстровано чотири випадки захворювання людини на сказ. Усі потерпілі померли, троє з них взагалі не зверталися по допомогу до медиків. Джерелами збудника у двох випадках були лисиці, в інших — безпритульна собака та домашній кіт.

Україна кваліфікується як неблагополучна територія щодо сказу. За даними Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, в нашій країні близько тисячі населених пунктів, де були виявлені хворі на сказ тварини.

У 2014 році за медичною допомогою у зв’язку з нападом тварин звернулося близько 66 тис. осіб. Більшість пошкоджень та ослинень людей заподіяна котами та собаками і складає понад 64 тис. випадків. Варто зазначити, що з них безпритульних тварин — лише близько 17 тис.

Щеплення проти сказу було призначено 17 287 потерпілим.

Тривогу медиків викликає тенденція збільшення відмов та самовільного переривання курсу щеплень. У 2014 році відмовилися від щеплень 1188 осіб та перервали курс  щеплень самовільно 857 осіб.

Джерела збудника сказу в Україні:

  • лисиці — 38,7% від усіх захворілих тварин (414 випадків);
  • коти — 25,6% (274);
  • собаки — 20,0% (215);
  • свійські тварини (велика і дрібна рогата худоба)— 11,8% (116) 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді