Пацієнт з COVID-19 у медзакладі. Що робити? ⏩ ТЕСТ
МОЗ спільно з ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», ДУ «Державний експертний центр МОЗ України», Бюро ВООЗ в Україні, ЮНСЕФ та іншими національними і міжнародними партнерами розробляють детальні плани навчання для проведення вакцинації. Про це йдеться в Дорожній карті з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках, затвердженій наказом МОЗ від 24.12.2020 № 3018.
Навчання охопить теми про:
- дані щодо ефективності та безпеки вакцини
- протипоказання до щеплення
- графіки імунізації
- відомості про характеристики, управління складом, дозування та введення вакцини температурні вимоги для зберігання та транспортування
- моніторинг холодового ланцюга
- вимоги до обліку та звітування
- моніторинг НППІ
✅✅✅ Алгоритм підготовки медзакладу до планової перевірки
Тренінги для медичних працівників включатимуть навчання щодо вимог організації, проведення, транспортування, зберігання та обліку щеплень, а також отримання медичної допомоги та направлення до ЗОЗ із надання спеціалізованої допомоги.
До переліку питань навчання включені також заходи профілактики та інфекційного контролю в умовах коронавірусної хвороби COVID-19 (безпека та захист персоналу, інфраструктура, приміщення, обладнання, запаси) в усіх пунктах розподілу і застосування вакцин.
«Тренінги щодо впровадження вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19 посилять впевненість медичних працівників щодо безпеки вакцини та допоможуть вдосконалити їхні навички спілкування [з особами — Ред.], що мають вагання стосовно щеплення», — йдеться в документі.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що МОЗ вакцинує проти COVID-19 понад 670 тис. медпрацівників. За планом — у два етапи.
За матеріалами сайту МОЗ