В Україні стартує проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

В Україні посилять заходи, спрямовані на профілактику неінфекційних захворювань та сприяння здоровому способу життя у межах проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

У Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій, Полтавській, Харківській, Дніпропетровській областях та місті Києві буде реалізовано чотирьохрічний проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Організовує проект  Міністерство охорони здоров’я України спільно з Бюро ВООЗ в Україні та Швейцарським бюро співробітництва в Україні в межах політики «Здоров’я – 2020: основи європейської політики і стратегія для ХХІ століття».

Проект спрямовано на покращення добробуту людей в Україні шляхом зменшення рівнів захворюваності, пов’язаних з неінфекційними захворюваннями (далі — НІЗ) – серцево-судинними та хронічними респіраторними захворюваннями, онкологічною патологією і цукровим діабетом, що є причиною близько 86 % смертей в Україні щорічно.

Одна із цілей проекту — зменшення рівня серцево-судинних захворювань на 25% вже до кінця своєї реалізації.

Реалізація цього проекту стосуватиметься трьох фундаментальних напрямків:

1) запобігання розвитку НІЗ шляхом зменшення рівня тютюнопаління, вживання солі, споживання жирної їжі, збільшення фізичної активності тощо;

2) зміцнення ролі первинної ланки медичної допомоги на рівні сімейних лікарів з орієнтацією саме на раннє виявлення симптомів НІЗ та їх профілактику;

3) поліпшення нормативно-регуляторної бази як на державному, так і міжсекторальному рівнях щодо посилення системи охорони здоров’я через впровадження Національного плану дій щодо НІЗ та вдосконалення моніторингу за НІЗ.

«Уряд Швейцарії багато років допомагає Україні технічною і фінансовою допомогою у низці галузей, у тому числі і в охороні здоров’я. Ми плануємо надати допомогу у цій сфері на період 2015–2018 рр. загальним обсягом 13 млн доларів США, на реалізацію цього проекту — 4 млн доларів США впродовж чотирьох років», — повідомив Гуідо Бельтрані, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

У подальшому, за наявності донорської підтримки, список пілотних областей буде розширено.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128929

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді