Законодавство України адаптують для ефективного використання вакцин, прекваліфікованих ВООЗ

МОЗ України розробило програму ВООЗ щодо прекваліфікації, з метою отримання якісних препаратів, а також полегшення доступу до лікарських засобів, які відповідають єдиним міжнародним стандартам якості, безпеки та ефективності боротьби з ВІЛ/СНІДом, малярією, туберкульозом та проблемами репродуктивного здоров'я

Днями відбулася зустріч представників МОЗ України та Лабораторії фармацевтичного аналізу ДП «Державний експертний центр МОЗ України» з членами прекваліфікаційної комісії Штаб квартири ВООЗ у Женеві.

Під час зустрічі було обговорено питання щодо прекваліфікації вакцин ВООЗ з точки зору початкової придатності для міжнародних поставок і після прекваліфікаційного моніторингу. Також мова йшла про реалізацію спільної процедури реєстрації лікарських засобів, які пройшли прекваліфікацію ВООЗ.

Головною перешкодою для доступу на український ринок необхідних імунобіологічних препаратів є процес національної реєстрації вакцин, оскільки їх закуповують за завищеними цінами, і покриття потреб складає лише 50-60%.

Тому, на думку іноземних фахівців, до законодавства України (в частині реєстрації вакцин) необхідно внести певні зміни, щоб удосконалити процедуру отримання препаратів у вигляді гуманітарної допомоги.

Координатор комісії Марк МакДоналд зауважив, що виконується робота задля надання необхідної технічної допомоги у постачанні прекваліфікованих вакцин в Україну. Але обов`язкова національна реєстрація вакцин, яка є нонсенсом на міжнародному рівні, створює певні труднощі. 

Україна планує адаптувати нормативно-законодавчу систему відповідно до міжнародних вимог і прагне вийти на глобальні ринки.
Варто зазначити, що МОЗ України розробило програму ВООЗ щодо прекваліфікації, з метою отримання якісних препаратів, а також полегшення доступу до лікарських засобів, які відповідають єдиним міжнародним стандартам якості, безпеки та ефективності боротьби з ВІЛ/СНІДом, малярією, туберкульозом та проблемами репродуктивного здоров'я.

Програма складається з оцінки фармацевтичної продукції, інспектуванні фармацевтичних підприємств та контрактно-дослідних організацій, перекваліфікації лабораторій контролю якості лікарських засобів і просування лікарських засобів, з безсумнівною якістю.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128926

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді