Законодавство України адаптують для ефективного використання вакцин, прекваліфікованих ВООЗ

МОЗ України розробило програму ВООЗ щодо прекваліфікації, з метою отримання якісних препаратів, а також полегшення доступу до лікарських засобів, які відповідають єдиним міжнародним стандартам якості, безпеки та ефективності боротьби з ВІЛ/СНІДом, малярією, туберкульозом та проблемами репродуктивного здоров'я

Днями відбулася зустріч представників МОЗ України та Лабораторії фармацевтичного аналізу ДП «Державний експертний центр МОЗ України» з членами прекваліфікаційної комісії Штаб квартири ВООЗ у Женеві.

Під час зустрічі було обговорено питання щодо прекваліфікації вакцин ВООЗ з точки зору початкової придатності для міжнародних поставок і після прекваліфікаційного моніторингу. Також мова йшла про реалізацію спільної процедури реєстрації лікарських засобів, які пройшли прекваліфікацію ВООЗ.

Головною перешкодою для доступу на український ринок необхідних імунобіологічних препаратів є процес національної реєстрації вакцин, оскільки їх закуповують за завищеними цінами, і покриття потреб складає лише 50-60%.

Тому, на думку іноземних фахівців, до законодавства України (в частині реєстрації вакцин) необхідно внести певні зміни, щоб удосконалити процедуру отримання препаратів у вигляді гуманітарної допомоги.

Координатор комісії Марк МакДоналд зауважив, що виконується робота задля надання необхідної технічної допомоги у постачанні прекваліфікованих вакцин в Україну. Але обов`язкова національна реєстрація вакцин, яка є нонсенсом на міжнародному рівні, створює певні труднощі. 

Україна планує адаптувати нормативно-законодавчу систему відповідно до міжнародних вимог і прагне вийти на глобальні ринки.
Варто зазначити, що МОЗ України розробило програму ВООЗ щодо прекваліфікації, з метою отримання якісних препаратів, а також полегшення доступу до лікарських засобів, які відповідають єдиним міжнародним стандартам якості, безпеки та ефективності боротьби з ВІЛ/СНІДом, малярією, туберкульозом та проблемами репродуктивного здоров'я.

Програма складається з оцінки фармацевтичної продукції, інспектуванні фармацевтичних підприємств та контрактно-дослідних організацій, перекваліфікації лабораторій контролю якості лікарських засобів і просування лікарських засобів, з безсумнівною якістю.

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Алгоритм стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
60477

Як визначити групу крові: алгоритми

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
96739

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді