Пацієнтів із раком нирок уперше повністю забезпечать дорогим препаратом за державний кошт

1 грудня відбувся аукціон за товарами Сунітиніб 12,5 мг або Пазопаніб 400 мг

Комунікація з онкохворими: 4 поради для медсестер

Потенційний переможець — глобальний виробник фармацевтичної продукцій, який поставить один із двох товарів — Сунітиніб. Запланована вартість закупівлі — 311,7 млн грн, пропозиція переможця — 175 млн грн. Тобто потенційна економія становить 135 млн грн, або 43% від очікуваної вартості.

Ці товари закуповують за напрямом дорослої онкології. Вони призначені для лікування раку нирок:

  • Пазопаніб 400 мг — для четвертої стадії
  • Сунітиніб 12,5 мг — для всіх стадій раку, включно з четвертою

Отже, Сунітиніб, який постачатимуть у результаті аукціону, забезпечує лікування ширшої кількості пацієнтів.

✅✅✅ Чи може пацієнт обрати заклад, щоб безоплатно отримати послугу гемодіалізу

Пацієнтів із раком нирок уперше повністю забезпечать дорогим препаратом за державний кошт

Чому ця процедура — особлива для «Медичних закупівель України»

  • Це найдорожча закупівля з усіх процедур, які здійснює ДП «Медичні закупівлі України» за програмами МОЗ. Саме тут економія у 43% трансформується у відчутні для державного бюджету 135 млн грн.
  • Уперше ці товари закуповують централізовано за кошти держбюджету. Раніше пацієнти з раком нирок мали купувати їх самостійно. Кожен із цих препаратів — дорогий, і знайти його в українських аптеках було складно. Часто купували за кордоном. У 2020 році вперше потреба пацієнтів, що лікуються на всіх стадіях раку нирок, буде забезпечена державним коштом на 100%.
  • Номенклатура, затверджена МОЗ, об’єднала ці два препарати в одну процедуру. Медзакупівлі України ретельно готували закупівлю, для того щоб врахувати нестандартність процедури. Урешті-решт вдалося знайти оптимальне рішення.
  • Цю процедуру оскаржували в АМКУ. Скарга стосувалася розділення препаратів Сунітиніб і Пазопаніб на дві різні процедури. Проте вона не була задоволена. Цікаво, що саме скаржник став потенційним переможцем аукціону.
  • Зазначені товари — неконкурентні. Кожен із виробників — монополіст у своїй позиції. Для того щоб відбулась конкурентна процедура, під час формування номенклатури МОЗ об’єднало два препарати в закупівельну позицію. Відтак виробники були змушені конкурувати. Саме конкуренція забезпечила падіння ціни майже вдвічі.
  • Позаяк препарат майже не представлений в аптеках, перемога в тендері Медзакупівель України забезпечує виробника основним замовленням на цей товар в Україні.
  • Ця закупівля — ще один приклад ефективності ДП «Медичні закупівлі України» як закупівельної організації. Попередня робота з виробниками, кропітка робота з підготовки цієї надважливої процедури, якісна тендерна документація та договори — і маємо покриття 100% потреби пацієнтів із раком нирки, а також значну економію коштів платників податків.
За матеріалами Медзакупівель України

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Штатний розпис КНП: поради щодо складання

Керівники КНП самостійно вирішують питання стосовно розподілу коштів, складання штатного розпису, оплати праці. Пояснимо, як скласти штатний розпис, вкажемо на підводні камені та допоможемо їх обійти
106584

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді