Закладам, де навантаження на медкоманду перевищує 20 пацієнтів із COVID-19, доплатять

Середнє навантаження на одну медичну команду, яка лікує пацієнтів із коронавірусом, — майже 26 пацієнтів за рекомендованих 20. Заклади, у яких цифри перевищують норму, із жовтня отримують більше грошей від НСЗУ. Про це під час щоденного брифінгу заявив очільник НСЗУ Андрій Віленський

Три доплати за лікування ковіду: кому і скільки

За даними НСЗУ, стаціонарну допомогу пацієнтам із COVID-19 у жовтні надавали 2213 медичних команд. Ще у вересні середнє навантаження на одну медичну команду становило понад 16 пацієнтів, а вже у жовтні — майже 26 пацієнтів.

Закладам, де навантаження на медкоманду перевищує 20 пацієнтів із COVID-19, доплатять

Рекомендоване навантаження — 20 пацієнтів. Цей показник і був базовим для розрахунку тарифів на оплату послуг лікарень, що надають допомогу пацієнтам із COVID-19.

«Зважаючи на різний рівень навантаження у різних регіонах, за ініціативи НСЗУ з жовтня для оплати застосовані коригувальні коефіцієнти за завантаженість медичних команд. Якщо кількість пацієнтів у місяць перевищує 20 на одну команду, заклад отримує більше грошей. Наприклад, коефіцієнт за надання медичної допомоги понад 60 пацієнтам на команду в місяць складає 2,16. Тобто виплата такому закладу зростає в понад два рази», — порахував Андрій Віленський.

У жовтні закладів, у яких рекомендована кількість пацієнтів на одну команду перевищує норму, було 20. Найвище навантаження на Одеську інфекційну лікарню — 129 пацієнтів. Це означає, що одночасно 1 лікар під час своєї зміни надає допомогу майже ста пацієнтам.

«Таке навантаження на лікарів призводить до значної втоми та вигорання. Для убезпечення лікарів Національна служба здоров’я рекомендує розширювати кількість команд у лікарнях, які надають допомогу великій кількості пацієнтів. Крім того, збільшуючи кількість команд, заклад отримає більшу оплату за медичну допомогу», — порадив Андрій Віленський.

Очільник НСЗУ наголосив: у листопаді заклади, у яких навантаження на 1 команду в жовтні складало більше ніж 20 пацієнтів, зможуть створити додаткові команди без анестезіологів. У такий спосіб пацієнту приділятимуть більше уваги, а лікар буде убезпечений від вигорання.

Нині договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів із COVID-19 має 429 закладів охорони здоров’я. У травні їх було 240. Із квітня за стаціонарне лікування пацієнтів із COVID-19 НСЗУ виплатила понад 4,5 млрд грн.

Нагадаємо, раніше в НСЗУ розповіли, як додатково фінансують заклади охорони здоров’я.

За фейсбук-сторінки НСЗУ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
2587

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді