Захворювання на лептоспіроз: сезон ризику триває!

Випадків захворювання на лептоспіроз в України стає все більше. Найбільша кількість епідемічних спалахів реєструється влітку та восени. Центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України повідомляє: у червні зафіксовано 22 випадки зараження

Випадків захворювання на лептоспіроз в України стає все більше. Найбільша кількість епідемічних спалахів реєструється влітку та восени. Центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України повідомляє: у червні зафіксовано 22 випадки зараження. Найбільше — у Києві, Хмельницкій, Сумській областях.

Лептоспіроз — гостре інфекційне захворювання. Зараження людини відбувається через пошкоджену шкіру та слизові оболонки при купанні у водоймах зі стоячою водою, а також при вживанні сирої води із природних водойм або молока та м'яса хворих тварин.

Бактерії інтенсивно розмножуються у крові, що призводить до ураження капілярів, печінки, нирок, м'язів, інтоксікації, хвильоподібної лихоманки.

В природі переносниками збудника є щури, миші, свині, рідше — велика худоба, собаки.

Інкубаційний перід хвороби — від 7 до 14 днів.

Симптоми:

  • температура тіла 39-39,5 °C, зберігається 6-10 днів;
  • сильна загальна слабкість;
  • головний біль;
  • біль у м'язах;
  • нудота, блювання;
  • гіперемія обличчя та склер;
  • кон'юнктивіт;
  • герпетичні висипання на слизових губ і носа;
  • носові кровотечі

Лікарі застерігають від купання та рибної ловлі у водоймах, де введені обмежувальні заходи, а також у водоймах зі стоячою водою. Актуальна інформація про стан спеціально організованих пляжів знаходиться на сайті Держсанепідслужби Украіни. Новини про київські пляжі ви можете прочитати тут. Із сільськогосподарськими тваринами необхідно працювати у захисному одязі і зробити їм щеплення.

Усі хворі на лептоспіроз, а також ті, хто мають підозру на це захворювання, підлягають обов’язковій госпіталізації до інфекційного відділення. Терміново звертайтесь до лікаря при подібних симптомах!

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128926

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді