Роботодавці відповідальні за організацію обов’язкових медоглядів

За своєчасність проходження працівниками обов’язкових медоглядів та за шкідливі наслідки для здоров’я населення, спричинені допуском до роботи осіб, що не пройшли обов’язкового медогляду, несуть відповідальність роботодавці

Роботодавці несуть відповідальність за своєчасність проходження своїми працівниками обов’язкових медичних оглядів та за шкідливі наслідки для здоров’я населення, спричинені допуском до роботи осіб, які не пройшли обов’язкового медичного огляду. Про це йдеться у листі МОЗ України від 02.04.2015 № 3.09-Д-1/13/866-15/10354.

Відповідно до листа, роботодавець зобов’язанийза власний кошт організувати проведенняпопередніх (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медоглядівпрацівників:

  • професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань;
  • зайнятих на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі.

Роботодавець також має забезпечити щорічні обов’язкові медогляди осіб віком до 21 року.

За своєчасність проходження працівниками обов’язкових медоглядів та за шкідливі наслідки для здоров’я населення, спричинені допуском до роботи осіб, що не пройшли обов’язкового медогляду, несуть відповідальність саме власники та керівники підприємств.

Хоча можуть проводитися і позачергові медогляди на:

  • вимогу головного держсанлікаря;
  • прохання працівника, якщо він пов’язує погіршення стану свого здоров’я з умовами праці.

Обов’язкові медогляди проводять у лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання/роботи. За погодженням із роботодавцем для їх проведення можуть організовувати виїзні бригади спеціалістів.

Причому профілактичні медогляди можуть проводити усі заклади охорони здоров’я, незалежно від форми власності, що отримали ліцензію на провадження госпдіяльності з медпрактики згідно з переліком спеціальностей, зазначених у цій ліцензії.

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Алгоритм стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
59813

Як визначити групу крові: алгоритми

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
95349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді