Зміни в законі «Про психіатричну допомогу» підвищать рівень захисту недієздатних осіб

Зміни у деяких ключових положеннях нової редакції Закону України «Про психіатричну допомогу» істотно підвищать рівень захисту прав осіб, які мають розлади психіки та поведінки

Зміни у деяких ключових положеннях нової редакції Закону України «Про психіатричну допомогу» істотно підвищать рівень захисту прав осіб, які мають розлади психіки та поведінки.

Зокрема, зміни до статті 5 Закону передбачають, що грошова допомога буде надаватись лише особі, яка проживає разом з інвалідом I групи, який внаслідок психічного розладу за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду. До інвалідів ІІ групи мають застосовуватись заходи реабілітації, що сприятиме переорієнтації Закону на реабілітацію та поліпшить захист прав хворих на розлади психіки та поведінки.

Зі статті 11 Закону пропонується видалити положення щодо проведення психіатричного огляду особи без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника.

Зі статті 13 Закону ж пропонується видалити положення щодо госпіталізації до психіатричного закладу особи, визнаної у встановленому законом порядку недієздатною, на прохання або за згодою її опікуна.

«Законопроект «Про психіатричну допомогу» має очевидні переваги, оскільки підвищує рівень захисту прав осіб, які визнані недієздатними. Ми сподіваємося на підтримку законопроекту депутатським корпусом», — зауважила Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра ПАВЛЕНКО.

З червня 2015 року у Міністерстві охорони здоров'я України було проведено дві онлайн-наради з головними обласними позаштатними спеціалістами зі спеціальності «Психіатрія» та головними лікарями психіатричних лікарень з усіх регіонів країни за участі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи КУЛЕБИ.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді