У зразках повітря з Києва зафіксовано перевищення концентрацій ангідриду сірчистого

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Пізно ввечері 26 серпня, у момент максимального задимлення у Києві, фахівцями Держсанепідслужби України були відібрані проби повітря на вулицях та у житлових і громадських приміщеннях. Зразки вже проаналізовані

Пізно ввечері 26 серпня, у момент максимального задимлення у Києві, фахівцями Держсанепідслужби України були відібрані проби повітря на вулицях та у житлових і громадських приміщеннях. Зразки вже проаналізовані.

У пробах повітря, відібраних у житлових квартирах на Оболоні та у Святошинському районі Києва, визначено перевищення середньодобової граничнодопустимої концентрації ангідриду сірчистого. Ангідрид сірчистий — газоподібний діоксид сірки, який сильно дратує очі і дихальні шляхи, а також легені, може спричиняти їх набряк. Може призводити до спазму голосової щілини.

У кімнаті на п’ятому поверсі по вулиці В. Стуса зафіксовано перевищення у 4,7 разів, на четвертому поверсі будівлі на Оболонському проспекті — у 2 рази, на 15 поверсі на проспекті героїв Сталінграду — у 2.7 рази. Інші показники у межах норми.

Концентрація ангідриду сірчистого перевищує максимальну разову граничнодопустиму концентрацію  в 1,8 разів на проспекті Маяковського, в два рази — на вулиці Сабурова, в 2,4 рази — на початку Великої Кільцевої, в 2,8 рази — на вул. В. Стуса.

За оперативною інформацією авіаційної розвідки, причина задимлення в Києві та Київської області — тління торфовищ в районі міст Буча, Ірпінь, Вишгород Київської області.Як повідомляють спеціалісти з ДСНС України, найближчий до Києва осередок торф’яної пожежі загальною площею 5 га знаходиться у заплаві річки Ірпінь поблизу смт Гостомель. Тривають лабораторні дослідження: зранку 27 серпня відібрано чергові зразки.

За підвищеної задимленості атмосферного повітря Держсанепідслужба рекомендує приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежать надходження в організм шкідливих речовин:

  • обмежити перебування на відкритому повітрі, зокрема рано вранці та у найспекотніший час доби;
  • дітям і вагітним жінкам відмовитися від тривалих прогулянок;
  • тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці (відкриті вікна можна завішувати місця зволоженою тканиною, яку періодично змінювати);
  • бажане використання у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря;
  • частіше проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях;
  • ставити у житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.

Рекомендується збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно терміново звернутися до лікаря.

Уникати потрапляння під дію опадів, у випадку неможливості уникнення — за першої можливості прийняти душ.

Такі заходи допоможуть не допустити отруєння продуктами горіння, уникнути загострень серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, зокрема і хвороб шкіри та будь-яких алергічних проявів.

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
106464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді