Платні послуги у медзакладі: навчальний курс
Дунайська обласна лікарня, що на Одещині, уклала з НСЗУ договори на 8 пакетів медичних послуг на суму 34,21 млн грн.
Виконувач обов’язків головного лікаря КНП «Дунайська обласна лікарня» Віталій Гайдуков розповів, що рік тому побував на тренінгу в Києві щодо реформування вторинки. Після цього почав змінювати життя в колективі. Це було дуже складно: багато хто опирався, не розуміючи суті трансформації системи охорони здоров’я.
Керівництво закладу написало листа USAID з проханням детальніше пояснити, як готуватися до впровадження реформи вторинки. І до лікарні приїхали експерти, щоб провести тренінг для тутешніх медиків. За словами Віталія Гайдукова, це дуже допомогло, дало розуміння необхідності та невідворотності змін.
Також Дунайській обласній лікарні посприяло те, що заклад отримав грант Євросоюзу на суму 360 тис. євро. За ці кошти закупили комп’ютерний томограф, хірургічну стійку, а також зробили ремонт приміщень та операційної.
Почали реорганізацію з визначення сильних та слабких сторін закладу. Сильні взялися ще більше розвивати. Слабкі — туберкульозно-легеневе, психіатричне відділення та відділення променевої терапії — реорганізували.
Очільник Дунайської обласної лікарні зауважив, що нині пацієнтів з туберкульозом і розладами психіки доправляють до вузькоспеціалізованих закладів регіону. І це правильно:
«Бо, наприклад, перебування у нашому туберкульозному відділенні, де просто видавали хворим таблетки, сягало 134 днів, а показники смертності лишалися високими. Тепер пацієнтів з туберкульозом безоплатно доставляють в Одеський центр соціально значущих хвороб, де є сучасне обладнання, новітні методи лікування, дуже комфортні та безпечні умови для лікування. Воно успішне і триває у середньому 35 днів».
Так само в закладі закрили відділення променевої терапії, бо не мали ані кваліфікованих фахівців, ані відповідного медичного обладнання. Так, наявний кобальтовий апарат був 1967 року випуску. Ці послуги доступні пацієнтам в Одеському онкоцентрі.
Віталій Гайдуков резюмував:
«...Основна мета реформи — щоб кожен пацієнт отримав якісні, безпечні медичні послуги. Медичну реформу треба було робити вже давно. Її вже треба закінчувати, а не зупиняти. Та йти далі. Затягування, відтермінування реформи вбиває усю українську медицину».
За матеріалами НСЗУ