Очільниця Прилуцької ЦМЛ про гроші від НСЗУ та необхідність реформувати галузь

Головна лікарка КНП «Прилуцька центральна міська лікарня» розповіла, за якими пакетами медпослуг надають допомогу в лікарні, як фінансують заклад та які проблеми з грошима поки не розв'язані

Як укладати контракти з керівниками ЗОЗ

КНП «Прилуцька центральна міська лікарня», що на Чернігівщині, уклала договори з НСЗУ на надання медичної допомоги за 11 пакетами. Зокрема й на пріоритетні — медичну допомогу при пологах і раннє обстеження щодо виявлення раку. Загальна сума контракту з НСЗУ становить понад 40,6 млн грн.

Щороку лікарня надає медичну допомогу близько 200 тис. пацієнтам з міста Прилуки та ще з п’яти найближчих районів Чернігівщини. А зараз ще й допомогу хворим із COVID-19.

Головна лікарка КНП «Прилуцька центральна міська лікарня» Яна Погоріла розповіла:

«Щойно було оголошено про початок трансформації системи охорони здоров’я в Україні, ми звернулися до місцевої влади з проханням допомогти у реорганізації та оснащенні закладу».

Закупили найновітніше діагностичне обладнання на загальну суму 4,7 млн грн. Це дало змогу укласти договори з НСЗУ на пріоритетні медичні послуги з раннього обстеження на виявлення онкохвороб. Також, за словами очільниці лікарні, їм дуже допомагають фахівці з Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ.

Очільниця Прилуцької ЦМЛ про гроші від НСЗУ та необхідність реформувати галузь

Прилуцька центральна міська лікарня надає:

  • планову та ургентну медичну допомогу вторинного рівня
  • амбулаторну допомогу
  • стаціонарну допомогу
  • медичну допомогу при пологах

Заклад визначено опорною лікарнею в регіоні. Тож нині тут оновлюють приймальне відділення відповідно до європейських стандартів.

Також лікарня законтактувалася на пакет з надання стаціонарної допомоги хворим на COVID-19. Уже отримали кошти від НСЗУ і розрахуються з медичними працівниками. Планують виплатити їм 300% надбавки.

Головна лікарка Яна Погоріла зауважила, що фінансування за новою моделлю зросло, однак проблеми лишаються:

«Ми дуже зацікавлені, щоб забезпечення ліками пацієнтів лишалося безоплатним, але не впевнені, чи вистачить коштів. Поки виходимо з цієї ситуації завдяки надходженням з місцевого бюджету, а також коштам із субвенції, що залишилися. Також є питання до фінансування медичної галузі загалом — його потрібно збільшити. Але якщо брати глобальні зміни — вони у правильному руслі. Реформування галузі необхідне».

За матеріалами НСЗУ

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Програма реімбурсації «Доступні ліки»: актуальні переліки, законодавство

З'ясуйте, що передбачає програма «Доступні ліки» в Україні, який повний перелік доступних ліків і медвиробів та як ЗОЗ долучитися до програми. Скачайте актуальні реєстри ліків і медвиробів
469340

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді