У київському Інституті серця термінове стентування робитимуть безоплатно

Стартує спільна соціальна програма столичної влади та Інституту серця «Стоп інфаркт», яка передбачає безкоштовне стентування киян з гострим інфарктом міокарда

Стартує спільна соціальна програма столичної влади та Інституту серця «Стоп інфаркт», яка передбачає безкоштовне стентування киян з гострим інфарктом міокарда.

Київський міський голова Віталій КЛИЧКО відвідав Інститут серця (раніше — Київський міський Центр серця, м. Київ, вул. Братиславська, 5-А) і розкрив пресі зміст проекту «Стоп інфаркт». Ті кияни, які потрапляють до Інституту з інфарктом за викликом швидкої допомоги, отримують медичне обслуговування і стентування безкоштовно. Дуже важливо оперативно надати допомогу і зберегти життя чи працездатність людини, коли час йде на хвилини. Операція коштує декілька тисяч гривень, але не у всіх є такі кошти. Для Київської адміністрації пріорітетним є здоров’я киян, тому була запущена програма, що дає можливість отримати безкоштовне стентування тим киянам, які гостро цього потребують.

Мер підкреслив, що до кінця року необхідною кількістю стентів інститут забезпечений, а наступного року столична влада планує передбачити у бюджеті додаткові кошти на закупівлю стентів для проведення безкоштовних операцій киянам.

Програма «Стоп інфаркт» покликана знизити смертність та інвалідизацію населення. Наразі в наявності Інституту серця — 300 коронарних стент-систем, яких вистачить до кінця року для надання необхідної медичної допомоги киянам. Вони будуть використані при госпіталізації до Інституту серця пацієнтів з інфарктом міокарда по швидкій допомозі, яким показане стентування коронарних судин. Забезпечення киян відбуватиметься в пріоритетному порядку.

Це перша подібна програма в Україні. За словами генерального директора Інституту серця Бориса ТОДУРОВА, програма розрахована на три роки і є прикладом вдалого співробітництва міської влади з Міністерством охорони здоров’я України. Сьогодні Інститут серця цілодобово приймає людей з гострими інфарктами міокарда. В Інституті роблять близько п’яти тисяч операцій на рік.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128908

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді