Відтепер існуватиме два рівні надання допомоги: ветерани зможуть отримати меддопомогу там, де проживають, а також в опорних ЛПЗ. Як зазначила заступник міністра у справах ветеранів Оксана Гаврилюк, підхід до надання меддопомоги ветеранам за місцем проживання включатиме:
- консультування;
- індивідуальну програма реабілітації;
- надання усіх необхідних послуг у найближчому ЛПУ за принципом «Єдиного вікна».
У свою чергу, опорні шпиталі надаватимуть планову допомогу та реалізуватимуть реабілітаційні заходи при виникненні підгострих станів.
Як набрати бали до атестації 2020
Центр захисту психічного здоров’я для ветеранів
У Міністерстві повідомили про заплановане формування Центру захисту психічного здоров’я для ветеранів. Ця інституція стане базою для тренінгового центру, який готуватиме спеціалістів з роботи з учасниками бойових дій. Планується залучати до цього і міжнародних колег. Також при Центрі діятиме «гаряча лінія» для прийому дзвінків від ветеранів, які потребують психологічної допомоги.
Метою нововведень є забезпечення ветеранів належним рівнем медичних послуг, реабілітаційних заходів, у тому числі – заходів психосоціальної реабілітації. Це дасть змогу учасникам бойових дій краще ресоціалізуватися, підвищити власні можливості до відновлення, мати змогу знайти себе у мирному житті попри усі випробування, з якими довелося зіткнутися.
Міністерство у справах ветеранів у своїй діяльності також керуватиметься уже наявним позитивним досвідом Волинської області, де діють виїзні бригади екстреної психологічної допомоги. Такі бригади примітні тим, що окрім медичних працівників у їх складі працюють і ветерани. Так, це підвищує комплаєнс, адже допомога надається за принципом «рівний рівному». Планується створити такі бригади на всій території країни.