Проект закону від МОЗ: боротьба з курінням

UA RU

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Наприкінці червня Міністерство охорони здоров’я на офіційному сайті винесло на суспільне обговорення законопроект, що передбачає посилення заходів щодо боротьби з тютюнопалінням.

Так, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо адаптації законодавства до вимог Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту (щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну)» має на меті приведення норм захисту суспільного здоров’я до європейських стандартів у відповідності до Угоди про асоціацію.

Ознайомтеся з нововведеннями, які хоче впровадити МОЗ
Проект законуСкачйте і читайте

Заходи, що передбачаються даним законопроектом, мають зробити куріння менш привабливим в очах громадян, позбавити можливості виробників тютюнових виробів створювати у покупця хибне уявлення про ілюзорні переваги продукту та, у результаті, скоротити поширеність куріння в Україні.

Як набрати бали до атестації 2020

Тож про що йде мова у проекті закону:

  • Віднині до продажу забороняються сигарети із вмістом нікотину понад 1 мг, смоли та CO – понад 10 мг кожен. Окрім того, поза законом оголошується жувальний тютюн.
  • Забороняється виготовлення та продаж тютюнових виробів із різноманітними «смаками» та з додаванням вітамінів, кофеїну та інших добавок, які спрямовані на створення додаткової привабливості виробу чи ілюзії користі.
  • Добавки, метою яких є зміна аромату, смаку, інших характеристик тютюнового диму, забороняється додавати до будь-яких компонентів сигарети чи пакування.
  • Будь-які прилади для споживання тютюну, у тому числі електронні сигарети, не вважаються більш безпечними, ніж звичайні сигарети.
  • Забороняється споживати тютюнові вироби у приміщеннях, а також їх рекламувати.
  • Попередження щодо шкоди тютюнопаління відтепер займатимуть принаймні 65% площі пакування сигарет та 30% – електронних пристроїв для споживання тютюну.
  • Окрім цього до пакування тютюнових виробів висуваються додаткові вимоги – забороняється розміщувати рекламні написи чи натяки, які б мали асоціюватися у покупця з меншою шкодою для здоров’я, чи й навіть з користю, підвищеною енергійністю, перевагами для навколишнього середовища тощо.

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Програма реімбурсації «Доступні ліки»: актуальні переліки, законодавство

З'ясуйте, що передбачає програма «Доступні ліки» в Україні, який повний перелік доступних ліків і медвиробів та як ЗОЗ долучитися до програми. Скачайте актуальні реєстри ліків і медвиробів
474158

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді