Тренажер з Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ІСРС-2 від МОЗ!

В українську медичну практику уводиться Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги ІСРС-2 , але як і будь-яке нововведення, впровадження цієї класифікації потребує часу. Тому щоб полегшити старт роботи лікарів з ІСРС-2, в МОЗ розробили тренажер та пояснили, як ним користуватися. Тренажер моделює різні клінічні ситуації у практиці первинної ланки.

Тренажером може користуватися й окремий сімейний лікар, щоб удосконалити систему роботи з класифікацією,  і навчальні установи чи асоціації для колективного навчання. Тренажер знадобиться і розробникам програмного забезпечення, адже у ньому відображені принципи організації медичних записів пацієнтів у практиці лікарів первинної ланки.

Скачайте інструкцію для користування тренажером з використання ІСРС-2

Посилання на сам тренажер - всередині документу

Тренажер з Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ІСРС-2 від МОЗ!

Як користуватися тренажером ІСРС-2

Перед використання онлайн-інструменту для навчання слід ознайомитися із зазначеною в інструкції інформацією, оскільки вона є базовою для користування тренажером. Також інструкціє є посилання на спеціальну форму, яку можна використовувати для висунення пропозицій стосовно оптимізації платформи.

Тренажер наводить   приклади візитів пацієнтів для того, щоб лікарю було легше зрозуміти, яким чином працює інструмент. До прикладів додано заповнену форму 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів», затверджену наказом МОЗ від 26.01.2018 № 157.

Тренажер вчить і показує на прикладах, як вводити нових пацієнтів. Це стане у нагоді, якщо для навчання потрібно розробити ситуаційні завдання. 

Тренажер з Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ІСРС-2 від МОЗ!Читайте: "Посадова інструкція палатної медсестри терапевтичного відділення: скачайте!"

Інструмент дає змогу оперувати основними поняттями Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги — епізодом медичної допомоги та візитом. Епізод  —  контакт пацієнта з медзакладом, з першого візиту до останнього (включно) з одного і того ж приводу. Тобто епізод може становити один візит, а може складатися з кількох візитів упродовж усього життя пацієнта, якщо мова йде про хронічну хворобу. До того ж, слід наголосити, що за один візит може бути розглянуто відразу декілька різних епізодів медичної допомоги. Така система організації роботи покликана ефективніше групувати медичну інформацію в часі.

Тренажер із використання Міжнародної класифікації первинної допомоги надає можливість кодувати:

  • Причину візиту пацієнта до медзакладу.
  • Діагноз (із точки зору сімейного лікаря).
  • Необхідні у конкретній ситуації дії.

ICPC-2 — найпоширеніша у світі класифікація первинної медичної допомоги, затверджена наказом МОЗ № 13 від 04.01.2018.

З використанням цієї класифікації українські лікарі здобувають можливість зосередитися на потребах пацієнтів, а не підпорядковувати свою роботу зручності обробки кодів для формування статистики. Так, аби зібрати медичні дані лікарі більше не мають заповнювати додаткові статистичні форми, адже інформація збирається разом із виконанням рутинної роботи.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Як працює електронна система охорони здоров'я

Дізнайтеся зі статті, які можливості пропонує медзакладам і пацієнтам електронна система охорони здоров'я, які заклади мають там зареєструватися та які технічні вимоги до електронних медичних інформаційних систем
30655

Медична інформаційна система у медичному закладі: як обрати і впровадити

Електронна система охорони здоровʼя України є дворівневою та складається з центральної бази даних, що є сукупністю реєстрів, та медичних інформаційних систем (МІС). Детальніше про МІС читайте в статті
13271

Електронні медичні записи: як вести, щоб не втратити коштів від НСЗУ

Аби отримати оплату за надані послуги за Програмою медгарантій, медзаклади повинні звітувати про них в електронній системі охорони здоров'я. Як без помилок вести електронні медичні записи в ЕСОЗ
23292

ДП "Електронне здоров'я" про зміни в найближче півріччя: офіційно!

Прес-служба ДП "Електронне здоров'я" відовідає на запитання Медичної справи щодо нововведень у роботі медзакладів. Поговорили про уведення електронної медкартки, технічне забезпечення сільських амбулаторій, безплатні сервіси МІС, а головне — про обмін даними між медзакладами в різних МІС.
2736

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді